Reklamsız Sözcü

Sanatçılardan, Asraf Fayadh için dayanışma çağrısı

32 yaşındaki genç sanatçı Asraf Fayadh ölüm cezasına çarptırıldı

android-time 14:56 4 Aralık 2015
Sanatçılardan, Asraf Fayadh için dayanışma çağrısı
32 yaşındaki genç sanatçı Asraf Fayadh ölüm cezasına çarptırıldı

UNESCO Resmi Partneri, IAA/AIAP Uluslararası Sanat Dernekleri Dünya Başkanlığı'nın çağrısı ile sanat örgütleri ölüme mahkum edilen şair/küratör Asraf Fayadh için bir araya geliyor.

 

Suudi Arabistan'da yaşayan Filistin asıllı Fayadh'ın mahkeme tarafından ölüme mahkum edilmiş olması dünyada duyulduğundan beri sanat camiasında büyük kaygı yarattı.

Birçok sanatçı, yazar ve demokratik kitle örgütü temsilcisi, IAA/AIAP Dünya Başkanı Bedri Baykam'ın çağrısıyla bir araya gelerek, her birinin çok duyarlılık gösterdiği bu ivedi konu hakkında kamuoyu ile görüşlerini paylaşacaklar. AICA Eleştirmenler Derneği Türkiye Başkanı Evrim Altuğ, PEN Yazarlar Derneği Başkanı Zeynep Oral, Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz, Sanatçılar Girişimi sözcüleri Ataol Behramoğlu ve Orhan Aydın, TOBAV-FIA Başkanı Tamer Levent, Nazım Hikmet Kültür-Sanat Vakfı Başkanı Rutkay Aziz, İŞTİSAN Başkanı Levent Üzümcü ve SODEV Başkanı Erol Kızılelma başta olmak üzere, bir çok demokratik kitle örgütü ve aydın-sanatçı bir araya gelecek ve bu konuda gerek Türkiye gerek Suudi Arabistan üzerinden hızla bugüne kadar yapılan ve yapılacak hamleleri kamuoyu ile paylaşacak.

Sanatçılar, Suudi kentinde bir mahkeme tarafından idama mahkum edilen 32 yaşındaki genç sanatçının serbest bırakılması için bütün dünya ülkelerini dayanışmaya çağırıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3008.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more