Reklamsız Sözcü

Türk sinemasının 101’inci yılı kutlandı

Türk sinemasının 101’inci yılı için düzenlenen geceye Yeşilçam'ın usta isimleri katıldı

android-time 13:27 23 Aralık 2015
Türk sinemasının 101’inci yılı kutlandı
Türk sinemasının 101’inci yılı için düzenlenen geceye Yeşilçam'ın usta isimleri katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türk Sinemasının 101. yılına özel “Türk Sinemasının Yıldızlar Geçidi” isimli bir etkinlik düzenledi

 

Harbiye İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen geceye Yeşilçam’ın usta isimleri ve ünlü müzisyenler katılım gösterdi. Yeşilçam’ın usta isimlerinin sahneye çıkmasıyla zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Gecede Türkan Şoray, Filiz Akın, Selda Alkor, Selma Güneri, Emel Sayın, Cüneyt Arkın, Ediz Hun, İzzet Günay ve Yusuf Sezgin gibi usta isimler müzisyenler Işın Karaca, Bengü, İpek Açar, Hakan Peker ve Burak Kut'la aynı sahneyi paylaştı.

CÜNEYT ARKIN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Beraber oynadıkları filmden bir sahnenin gösterilmesinin ardından sahneye çıkan Filiz Akın ile Cüneyt Arkın, birbirlerine uzun uzun sarılarak izleyicileri de duygulandırdı. “Biz sinemaya geldiğimizde Türkiye'nin nüfusu 30 milyondu. O günlerden bugünlere bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ederim” diyen Arkın, o anlarda gözyaşlarını tutamadı.

Cüneyt Arkın, sahneye birlikte çıktığı Filiz Akın için “Filiz Hanım'la çok film çektik, onu öz kızım gibi severim” dedi.

Ediz Hun ve Türkan Şoray sahneye el ele çıktılar.

Hakan Peker ile düet yapan Selda Alkor, fotoğraf şeritlerinden oluşan kıyafetiyle dikkat çekti. Alkor, “Kıyafetimde; eşimle sevgili, nişanlı ve evli olduğumuz fotoğraflar var. 50 yıllık bir hikaye yatıyor” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:2323.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more