Reklamsız Sözcü

Ünlü müzisyen otobüste ölü bulundu

Ünlü sanatçı Scott Weiland'ın tur otobüsünde ölü bulunduğu ortaya çıktı

android-time 10:44 4 Aralık 2015
Ünlü müzisyen otobüste ölü bulundu
Ünlü sanatçı Scott Weiland'ın tur otobüsünde ölü bulunduğu ortaya çıktı

Stone Temple Pilots ve Velvet Revolver topluluklarının eski solisti Scott Weiland’ın tur otobüsünde ölü bulunduğu açıklandı. Weiland’ın ölüm haberini, Jane’s Addiction grubunun gitaristi Dave Navarro Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

Hürriyet’in haberine göre; 48 yaşındaki ünlü müzisyenin ölüm haberi kısa süre sonra Facebook sayfasından paylaşılan bir mesajla da teyit edildi:

“Stone Temple Pilots ve Velvet Revolver’in solisti olarak bilinen Scott Weiland, grubu The Wildabouts ile turnedeyken, Minnesota, Bloomington’da uykudayken hayatını kaybetti. Şimdi Scott’ın ailesinin mahremiyetine saygı gösterilmesini rica ediyoruz.”

SCOTT WEİLAND KİMDİR?

ABD’nin California eyaletinde doğan Weiland, kardeşleri Robert ve Dean Deleo ile birlikte kurduğu Stone Temple Pilots grubuyla 90’lı yıllarda önemli başarılara imza attı. 1993'te çıkış albümleri “Core”, Billboard 200 listesinde 3’üncü sıraya yükseldi. Grup, bir yıl sonra “Big Empty, “Vasoline” ve “Interstate Love Song” gibi hit’leri içeren “Purple” albümünü yayınladı ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more