Reklamsız Sözcü

Harika Avcı “İntihar değil yanlışlıkla oldu” dedi

Dün akşam saatlerinde Harika Avcı’nın intihar girişiminde bulunduğu haberi gündeme bomba gibi düştü.

android-time 10:36 13 Temmuz 2015
Harika Avcı “İntihar değil yanlışlıkla oldu” dedi
Dün akşam saatlerinde Harika Avcı’nın intihar girişiminde bulunduğu haberi gündeme bomba gibi düştü.

Harika Avcı, Bostancı'daki Park Dedeman Otel'de göğsünden ve koltuk altından iki kurşun yarası almış bir şekilde bulunmuş ve apar topar tedavi altına alınmıştı. Kaldırıldığı hastanede müşahade altında tutulan oyuncunun doktorları hayati bir tehlike olmadığını açıkladı. Harika Avcı'nın polise verdiği ifadede “Yanlışlıkla kendimi vurdum” dediği öğrenildi. Olayda kullanılan silah ise Avcı'nın ‘şiddet nedeniyle' 2 kez boşanma davası açtığı ve halen ayrı yaşadığı eşine ait çıktı.

HARİKA'NIN SEVGİLİSİ GÖZALTINA ALINDI

Habertürk’ün haberine göre soruşturma başlatan polis, kayıtlara “silahla yaralama” olarak giren olayla ilgili, Avcı'nın sevgilisi olduğu iddia edilen 26 yaşındaki Yasin K.'yı gözaltına aldı. Genç adamın verdiği ifadeyse şöyle:  “Yaklaşık 1 haftadır otelde kalıyor. Zaman zaman yanına gidiyordum. Dün sabaha karşı da yanına gittim. Yattık. Saat 10.30 gibi kalktım. Köpeği gezdirmek için dışarı çıkacağım sırada yatak odası tarafından bağırış sesi duydum ama silah sesi duymadım. İçeri yöneldiğimde onu yaralanmış halde buldum.”

İFADE SONRASI SİLİNDİ

Avcı'nın kaldığı otel odasının duvarında 1 adet mermi izi ile 1 adet boş kovan bulundu. Ayrıca Avcı'nın yatağındaki yastıkta barut izi tespit edildi. Olayda kullanılan ve odada bulunan silahın da Avcı'nın “şiddet gördüğü” gerekçesiyle daha önce 2 kez boşanma davası açıp davalardan feragat ettiği ama şu an ayrı yaşadığı eşi İbrahim Öztürk'e ait olduğu belirlendi. Göğsüne ve koltuk altına isabet eden 2 kurşunla yaralanan Avcı'nın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Tedavisi süren Harika Avcı'nın, polise verdiği ifadesinde “Yanlışlıkla kendimi vurdum” dediği öğrenildi. Yasin K., Avcı'nın ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

AVCI İÇİN ‘AKLİ MELEKE' RAPORU İSTEMİŞLER

Harika Avcı'nın üvey ağabeyi Ahmet Önengil ile annesi Sabriye Ocak, 2006'da mahkemeye başvurarak, ünlü oyuncunun “alkol bağımlısı” olduğunu iddia etmiş ve vesayet altına alınması talebinde bulunmuş. İkili, “akli melekelerinin yerinde olup olmadığının” tespiti için Avcı'nın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilmesini istemiş.

 

Son güncelleme: android-time 10:4013.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more