Reklamsız Sözcü

Android sistemli akıllı telefonlarda ses kalitesi nasıl artırılır?

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda ses kalitesini iyileştirmek için Equalizer uygulamasından yardım alabilirsiniz.

android-time 14:08 25 Temmuz 2015
Android sistemli akıllı telefonlarda ses kalitesi nasıl artırılır?
Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda ses kalitesini iyileştirmek için Equalizer uygulamasından yardım alabilirsiniz.

Pek çok müzik severlerin için ses kalitesi gerçekten çok önemlidir. Akıllı cep telefonunda müzik dinlerken ses kalitesi sorun olabiliyor veya yeterli gelmeyebiliyor. Android işletim sistemli akıllı telefonunda ses kalitesini iyileştirmek isteyenler Equalizer uygulamasından faydalanabilirler. Bu ücretsiz Android uygulaması ses kalitesinin yükseltilmesi için çeşitli seçenekler sunuyor.

Uygulamadaki “Presets” sayfasından çeşitli müzik türleri için özelleştirilmiş ön tanımlı seçenekler bulunuyor. Buradaki örneğin “Rock” seçeneği bas seviyesini iyileştiriyor, “Pop” seçeneği vokalleri geliştiriyor. Eğer ses konusunda yeterli bilgi sahibi değilseniz bu seçenekleri kullanabilirsiniz. İşte Akıllı Telefon‘un hazırladığı Equalizer rehberi…

“Effects” sayfası ilk bakışta biraz korkutucu ve heyecan verici görünebilir, eğer burada ne yapabileceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa önceki aşamada kalabilirsiniz. Bu bölümde her panelde farklı bir frekansı geliştirmek mümkün. Ses konusunda bilgi sahibi olanlar için büyük avantaj sağlanıyor.

Uygulama arayüzündeki araç çubuğunda yer alan güç butonuna dokunduğunuzda “Power Options” menüsünün açıldığını göreceksiniz. Buradaki seçenekler ile hızlı ses geliştirmeleri elde edebilirsiniz.

Müzik konusunda deneyimli kullanıcılar kendi özelleştirilmiş ekolayzır ayarlarını oluşturup kaydedebiliyor. “New Custom Preset” seçeneğine dokunmak ve yeni ayar için tanımlama bilgilerini girmek yeterli.

Ses ayarları ve ekolayzır kontrolleri Android ana ekranına widget şeklinde dahil edilebilmekte. Hem işlevsellik hem de estetik açıdan olumlu.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more