Reklamsız Sözcü

Ashley Madison’dan inanılmaz rakam

Popüler arkadaşlık sitesi Ashley Madison'ı çökerttiler, 4 milyon yeni üye daha kazandı

android-time 09:16 30 Aralık 2015
Ashley Madison’dan inanılmaz rakam
Popüler arkadaşlık sitesi Ashley Madison'ı çökerttiler, 4 milyon yeni üye daha kazandı

Temmuz ayında yaşanan hack olayı ile milyonlarca üyesinin bilgileri internete sızdırılan arkadaşlık sitesi Ashley Madison’un üye sayısı, buna rağmen artmaya devam ediyor

39 milyon üyesine evlilik dışı ilişki sunan çöpçatanlık sitesi, yaşanan bu skandala rağmen 6 ay içinde 4 milyon yeni üye kazanarak 43.3 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

Yaşanan hack skandalına rağmen kullanıcı sayısında hatırı sayılır bir artış yaşayan site, konuyla ilgili farklı iddialarında ortaya atılmasına da neden oldu. Bu durumun gerçeği yansıtmadığını belirten pek çok kişi, detayları paylaşılmayan verilerin bir ‘pr’ (reklam) çalışması olduğu görüşünde. Popüler site Ashley Madison, bu durumdan kolay kurtulamayacak gibi görünüyor.

Hürriyet’in haberine göre; geçen yıl 115 milyon dolar gelir ve 55 milyon kar açıklayan şirket, gelirinin büyük bir bölümünü kullanıcılarından sağlıyor ancak yaşanan hack skandalı nedeniyle kişilik haklarının zedelendiğini düşünen kullanıcıları ile davalık olan şirketin aleyhine açılan davaların toplamı şimdiden yarım milyar doları geçmiş durumda.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more