Reklamsız Sözcü

Facebook’un Türkiye raporu açıklandı

Facebook, her ay 34 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor

android-time 14:03 26 Aralık 2015
Facebook’un Türkiye raporu açıklandı
Facebook, her ay 34 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor

2015 yılı sonuna doğru yaklaşırken, geride bırakmak üzere olduğumuz yıla ait bilgiler paylaşılmaya başlandı. Dünyada yaklaşık 1.4 milyar kayıtlı kullanıcısı bulunan Facebook’ un üye sayısı azalarak artmaya devam ediyor. Bu rakamla Facebook, dünyanın en büyük platformu konumunda.

FACEBOOK’TA KAÇ MİLYONUZ?

Vata’da yer alan habere göre; Facebook Türkiye verilerine bakıldığında ise 2015 yılındayaklaşık ol arak 75 milyon nüfusun yaklaşık 45 milyonunun internete düzenli erişimi bulunuyor. Yani ülke nüfusunun yarısından fazlasının internete erişimi var. Yaklaşık 34 milyon vatandaşın ise Facebook hesabı var. Veriler 2015 yılının üçüncü çeyreğine ait. İnternete erişimi olan kitlenin ezici bir çoğunluğu Facebook kullanıyor.

“3 KİŞİDEN BİRİ FACEBOOK’A TELEFONDAN GİRİYOR”

Ancak tabii ki her kullanıcı düzenli olarak Facebook'u kullanmıyor. Açıklanan rakamlara göre Facebook, her ay 34 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu rakam ülke nüfusunun neredeyse yarısına denk geliyor. 34 milyonluk bu kitlenin 27 milyonu mobil cihazlardan Facebook'a erişim sağlıyor. Bu da demek oluyor ki Facebook'u kullanan her 3 kişiden ikisi mobil cihazlarından da bu platforma bağlanıyor. Türkiye'deki mobil pazar her geçen gün artmaya devam ediyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more