Reklamsız Sözcü

Gmail’de şifresiz dönem başlıyor

Google, mail servisi olan Gmail dahil yakında şifre girişi yapmaksızın tüm servislerini kullanıma sunacak

android-time 10:47 24 Aralık 2015
Gmail’de şifresiz dönem başlıyor
Google, mail servisi olan Gmail dahil yakında şifre girişi yapmaksızın tüm servislerini kullanıma sunacak

Habertürk’ün haberine göre; teknoloji devi Google, Google, kullanıcıların kendi akıllı telefonlarını kullanarak oturum açabileceği yeni bir özellik test ediyor.

Google için beklenen yeni özellik, erken erişim programı kapsamında şifresiz girişi test etmek amacıyla Google tarafından davet edilen Rohit Paul (rp1226) isimli Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkarıldı. Paul daha sonra görüntüler ve Google tarafından gönderilen özetle birlikte kurulum ve oturum açma sürecini ayrıntılı olarak anlatan bir doküman yayınladı.

Şifre yerine bir telefon kullanmak için öncelikle uyumlu bir cihazı Google hesabınızla senkronize etmeniz gerekiyor. Masaüstü bilgisayarınızla oturum açma girişiminde bulunmak için e-posta adresinizi girmenizin ardından Google, şifre girmenizi istemek yerine ekrana bir kod getirip bunu akıllı telefonunuza gönderilen kodla eşleştirmenizi istiyor.

Kullanıcı, bu aşamadan sonra telefon ekranına gönderilen 3 farklı eşleştirme kodundan doğru olana dokunarak oturumun açılmasına izin vermiş oluyor. Google, telefonun kaybolması, çalınması veya bataryasının bitmesi durumunda ise manuel şifre girişine olanak sağlayacağını belirtiyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more