Reklamsız Sözcü

Google’dan ‘panik butonu’

Google kullanıcıları için 'panik butonu' eklentisini geliştirdi.

android-time 11:54 1 Temmuz 2015
Google’dan ‘panik butonu’
Google kullanıcıları için 'panik butonu' eklentisini geliştirdi.

Google Chrome kullanıcıları için yepyeni bir uygulamaya imza atıyor. Etrafınızdakilerin bilgisayarınızda açık kalan sayfalarınızı görmesini istemeyenlerdenseniz ‘panik butonu’ uygulamasını deneyebilirsiniz.

Gezindiğimiz sayfaları görmesini istemediğimiz biri içeri girip gördüğünde rahatsız edici bir ortam yaşanabilir. Bir anda telaşa kapılır, açıklama ihtiyacı duyar, kendimizi zor durumlara buluruz. Google Chrome bu soruna çözüm olarak Panik Butonu eklentisini geliştirdi. Tarayıcı üzerinde basacağımız tek tuşla bu sorun bu rahatsız edici durum hiç yaşanmayacak.

Bu eklentiyi kullanabilmek oldukça basit. Öncelikle Chrome Web Mağazası ziyaret ederek Panik Butonu eklentisini indirmek gerekecek. Dilerseniz bu özelliği parola koruması altına da alabiliyorsunuz. Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra sağ üst köşede kırmızı ve üzerinde ünlem işareti olan bir ile açık olan tüm sekmeler gizleniyor. Aktif durumdayken yeşil renge dönüşen Panik Butonu için dilerseniz bir klavye tuşu da ayarlayabilirsiniz. Eklenti varsayılan klavye kısayolu olarak F4 tuşu ayarlanmış şekilde kuruluyor. Ayrıca bu eklenti için daha sonra kendiniz de farklı kısayollar belirleyebiliyorsunuz.

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more