Reklamsız Sözcü

Su geçirmez iPhone geliyor

Apple'ın merakla beklenen yeni modeli iPhone 7 ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

android-time 14:04 31 Aralık 2015
Su geçirmez iPhone geliyor
Apple'ın merakla beklenen yeni modeli iPhone 7 ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

iPhone 6 serisinde yaşanan bükülme ve sudan çok çabuk etkilenme krizi, iPhone 6s ailesinde ortadan kalmıştı. iPhone 6s’in suya dakikalarca dayandığı üzerine yapılan denemeden sonra Apple’ın yeni modeli ile ilgili dedikodular şimdiden yayılmaya başladı.

Apple'ın tedarikçilerinden biri olan Catcher Technology isimli firma, iPhone kasalarının yaklaşık %35'lik bir kısmını üretiyor. Dolayısıyla bazı bilgilere basın mensuplarından önce ulaşabiliyor. Firmanın iddiasına göre Apple, iPhone 5 modelinden bu yana kullanılan anten çizgilerini ortadan kaldırıyor. Anten çizgilerinin ortadan kaldırılması, cihazın gövdesinde daha az ek parça ve yekpare gövde anlamına geliyor.

Apple, daha önce iPhone 6s ailesinde bir çeşit conta kullanarak sıvı temasını bir miktar önlemeye çalışmıştı. Ayrıca önemli devreler üzerine yerleştirilen süngerimsi maddeler de yine dikkat çekmiş ve bunlar su geçirmezlik konusunda bir ön çalışma olarak kabul edilmişti. Son bir iddia ise Lightning portu hakkında ortaya çıkmıştı. Apple'ın başvurusunu yaptığı bir patente göre, şarj kablosu takılı değilken, port bir çeşit esnek plastik madde ile arkadan kapatılıyor böylece sıvı teması engellenebiliyordu.

Anten çizgilerinin ortadan kaldırılması, daha önce basına sızan bilgilerle birlikte düşünüldüğünde su geçirmezlik iddiasını güçlendiriyor. Apple’ın yeni akıllı telefonunun suya dayanıklı olup olmayacağı hakkında henüz net bilgi aktarılmamış olsa da tahminlerin doğru çıkacağı görülüyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more