Reklamsız Sözcü

Tinder’da ideal eşi robot el buluyor

Tinder’da eş seçiminizi robot ellere bırakmak ister misiniz?

android-time 09:52 16 Aralık 2015
Tinder’da ideal eşi robot el buluyor
Tinder’da eş seçiminizi robot ellere bırakmak ister misiniz?

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder için New York Üniversitesi’nden bir öğrencinin geliştirdiği yeni robot, elinizdeki terden hayatınızın aşkını bulmanızı sağlıyor.

 

Ülkemizde dahil olmak üzere son zamanların en popüler arkadaşlık uygulaması olmayı başaran Tinder, karşılıklı beğeni yani eşleşme sistemini barındıran bir yapı ile çalışıyor. Belirlediğiniz kriterdeki kişileri karşınıza çıkaran uygulama, beğen ya da beğenme gibi iki seçenek sunarak beğendiklerinizin de sizi beğenmesi durumunda mesajlaşmaya başlamanızı sağlıyor. Tinder ile ilgili daha önce ortaya komik seri beğenme fikirleri ortaya atılmıştı fakat bu seferki robot tam aksine hayatınızın gerçek aşkını bulmanızı sağlıyor.

‘True Love Tinder Robot’ adını taşıyan bu sistem aslında tam olarak bir robot bile değil. Basit parçalar ve kodlar ile geliştirilen aşk robotu elinizdeki tere göre elinizi analiz ederek beğen beğenme aşamasında sizin yerinize karar veriyor. Tam olarak geçerli sayılabilecek bir ölçümleme yapamayan robot, buna rağmen bilimsel olarak çalışıyor ve yalan makinelerinde kullanılan sistemin oldukça benzerine sahip.

Nicole He, bu projeyle, bilgisayarların bizi kendimizden daha iyi bildiğini kanıtlamayı hedeflediğini dile getiriyor. True Love Tinder Robot, robotik bir el ve bunun bağlı olduğu hoparlörlü bir kutudan oluşuyor. Kutunun önünde de iki elinizi koyabileceğiniz ve elektrik akımlarıyla vücudunuzun tepkilerini kutuya aktaran mat bulunuyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 09:5516.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more