Reklamsız Sözcü

Twitter tacize savaş açtı

Mikro blog servisi Twitter'dan kullanıcılarını güvende hissettirecek açıklama...

android-time 12:12 30 Aralık 2015
Twitter tacize savaş açtı
Mikro blog servisi Twitter'dan kullanıcılarını güvende hissettirecek açıklama...

Twitter taciz ile mücadele konusunda önemli adımlar attığı 2015'i hizmet koşullarında gerçekleştirdiği tacizle ilgili düzenlemelerle tamamladı. 

Şirketin güven ve güvenlikten sorumlu direktörü Megan Cristina'nın imzasını taşıyan yazıda, gerçekleştirilen değişiklikle birlikte Twitter'ın başka bir kullanıcının sesini engellemeye yönelik girişimlere karşı hoşgörülü davranmayacağının vurgulandığı belirtildi. Farklı inançların ve fikirlerin özgürce dile getirilmesinin desteklenmeye devam edeceğini söyleyen Cristina, bir yandan da tacizci hesaplarla mücadelenin sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

AYRIMCILIĞA YER YOK

Twitter, gerçekleştirdiği son değişiklikle kullanıcılara ırk, milliyet, cinsel tercih, cinsiyet, yaş, engel ve hastalık biri konular üzerinden yöneltilen nefret eylemlerini tamamen yasaklıyor. Bu kural, söz konusu kategorileri temel alarak insanlara zarar vermeyi amaçlayan hesapların açılmasının da önüne geçiyor.

Güncellenmiş hizmet koşullarının bir etki gösterebilmesi için Twitter'ın uygulama kısmında oldukça sıkı davranması gerekiyor. Cristina, mikro blog servisinin platformdaki taciz oranını azaltmak için başvurduğu yöntemleri hatırlattı ve taciz eylemi gerçekleştiren hesapların temel bir temizlik sağlanmadan ve telefon numarası aracılığıyla kimlik doğrulaması yapılmadan yeniden açılmadığını belirtti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more