Reklamsız Sözcü

WhatsApp kullanıcıları dikkat!

WhatsApp mesajlarınızı Android'de ve iOS'ta yedekleyebilirsiniz

android-time 09:10 8 Aralık 2015
WhatsApp kullanıcıları dikkat!
WhatsApp mesajlarınızı Android'de ve iOS'ta yedekleyebilirsiniz

WhatsApp’ta yaptığınız konuşmaların geçmişinin telefonunuzda saklandığını biliyor muydunuz? Ancak mesajlarınızın kaybolmamasını garantiye almak için uygulamanın yedekleme işlevlerini kullanmanızda fayda var.

WHATSAPP’I ANDROİD’DE YEDEKLEME

WhatsApp, her gün saat 04:00’da tüm mesajlarınızı otomatik olarak yedekliyor. Buna alternatif olarak, uygulamaların Ayarlar menüsü altındaki Sohbet Ayarları seçeneğine dokunup, “Sohbet geçmişinin yedeğini oluştur” seçeneğini kullanarak kendiniz de yedek oluşturabilirsiniz.

Kaydedilen mesajlar, SD kartınızda WhatsApp / Databases klasörü altında “msgstore.db.crypt8” adlı şifreli bir dosyada saklanıyor.

Yeni bir telefona geçtiğinizde ve aynı SD kartı telefona taktığınızda, WhatsApp’ı yükledikten sonra “Geri Yükle” düğmesine dokunarak mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

WHATSAPP’I iPHONE’DA YEDEKLEME

iPhone’da birkaç adımda yedek oluşturmanız mümkün. Ayarlar menüsünü açın ve Sohbet Ayarları > Sohbetleri Yedekle yolunu izleyin. Buradaki seçeneği kullanarak yedek oluşturabilirsiniz. Yedeğe video dışındaki medya dosyalarını ekleyip eklememek, size kalmış. Sohbet geçmişiniz, iCloud’da saklandığından, WhatsApp’ı yeni bir telefona yüklediğinizde kolayca geri getirebiliyorsunuz.

Alternatif olarak mesajları eposta yoluyla kendinize göndermeniz mümkün.

Cumhuriyet

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:1708.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more