Reklamsız Sözcü
DİNÇER GÜNER

Bu hafta hepimize ilaç gibi gelecek!

6 Aralık 2015

Oldukça zor ve karmaşık bir süreçten geçiyoruz. Hem dünya hem de Türkiye
olarak. Bunca negatif gelişmelerin içinde bazen önemli anlar vardır, üzerimizdeki kötü bulutu bir an olsun dağıtacak ve yeniden yaşam enerjisi depolayacak. İşte öyle haftalardan birine giriyoruz. Evet, gökyüzünde Mars/Uranüs/ Pluto sert
etkileşimi devam ediyor, bir yerlerde kötülük hâlâ kol geziyor, kötü ve hain planlar işlemeye devam ediyor ama inanın güzel şeyler de olabiliyor, bazen de olsa…
Ve işte bu hafta Güneş/Uranüs etkileşimi ile bizi zora sokan, hareket alanımızı kısıtlayan davranış, düşünce vb… Herhangi bir konuda artık özgürlüğe kanatlarımızı açıyoruz. Kimilerimiz ilişkilerde, kimilerimiz kariyerde, kimilerimiz ise parasal konular veya ruhsal meseleler her ne ise bir şekilde özgürlüğün tadına bakacağız. Akabinde Merkür'ün Oğlak Burcu'na geçişi ile fikirlerimizi ve düşüncelerimizi somut gerçekliğe dönüştürmek, hayallerimizi belki de gerçeğe dönüştürmek için fırsatlar yakalayabileceğiz. Ve en önemlisi sevgi ve aşk değil midir? Venüs ve Neptün etkileşimi, ilişkilerdeki yaraları sarmak, romantik-duygusal ilişkilere yelken açmak için fırsatlar sunacak hepimize… Evet, güzel bir hafta, sizler gibi bende buna inanmak istiyorum… Hepimizin ihtiyacı var… Zira psikolojik olarak artık çok yorulduk…

Koç ve yükselen Koç;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Rutinin dışına çıkmak, sıra dışı konulara yönelmek, kendinizi aşmak, farklı değişik konulara yönelmek içinde harika bir hafta. İş ile özel hayatınızı birbirine karıştırmamaya da özen gösterin. Ani sürpriz bir seyahat gündeme gelebilir, yazı işleriniz artabilir. Merkür de bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Gelişmeler yavaş fakat sağlam ve güven verici şekilde gelişecektir. Sizden yaşça büyük, deneyim ve yönetim sahibi kişiler ile iletişim trafiğiniz artabilir. Fikirleriniz daha kolay kabul görebilecek, her zamankinden daha ikna edici olabileceksiniz.

Boğa ve yükselen Boğa;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Ummadığınız kişilerden, ummadığınız sürpriz desteklere işaret ederken, elinizdeki mevcut işleri daha iyi bir seviyeye ulaştırmak için çok güzel destekler alabileceksiniz. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Hedeflerinize ulaşmak için, sizden yaşça büyük kişilerden önemli destekler alabilirsiniz. Eğer reklam, pazarlama, satış içinde iseniz fikirlerinizi çok rahat bir şekilde paraya dönüştürebilirsiniz. Eğitim ile ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız. Seyahat planları yapabilir, yeni fikir alış-verişlerine açık olacağınız zamanlar olacaktır.

İkizler ve yükselen İkizler;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Farklı, değişik bu iş anlamında da olabilir, yaşantı şeklinde de olabilir, arkadaşlarınızdan, dostlarınızdan iş teklifleri gelebilir. İş anlamında özellikle bereketli bir hafta. Bir dostunuzla birden ortak bir işe girişebilirsiniz. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konularla ilgili önemli konuşmalar, fikir alış-verişleri yapabilirsiniz. Önemli imzalar, anlaşma koşulları oluşabilir. Ortaklıklarınızdan elde ettiğiniz gelirleri düzene koyabilirsiniz. Finansal anlamda yaşama ihtimaliniz olan zorluğu mantıklı çözümlerle rahatça aşabilirsiniz.

Yengeç ve yükselen Yengeç;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Sürpriz bir iş teklifi veya işinizle ilgili mükâfat, övgü alabilirsiniz. İş planınız dışında sürpriz işler de söz konusu. İş anlamında kendinizi daha özgür hissedeceğiniz bir hafta. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Başkaları üzerinde çok daha ikna edici olacağınız bir zamana giriyorsunuz. Yeni kazanç sağlayacak iş anlaşmaları ve projelerle ilgilenebilirsiniz. Merkür iletişim ve konuşma ise, bu dönemde hem ortaklık kurduğunuz kişilerle hem de eşinizle bol bol fikir alış-verişi yapabilir, olası sorunları konuşarak mantıklı çözümler üretebilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslan;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Ani bir seyahat durumu olabileceği gibi, uzak mesafelerden sürpriz misafirleriniz de gelebilir. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. 6. evinizde hareket edecek olan Merkür, iş ve çalışma ortamınızda organize olmanın, disipline girmenin, daha akılcı ve mantıklı adımlar atmanın zamanının geldiğine işaret etmekte. Zihinsel olarak oldukça aktif olacağınız, aynı anda birden çok iş ile ilgilenmeniz gerekebilecek. Birlikte çalıştığınız kişiler ile kuracağınız irtibatlar bu dönem çok daha önem kazanacak. Sırt ve sinirlerle ilgili rahatsızlıklara dikkat etmekte fayda var.

Başak ve yükselen Başak;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Para ve finans gibi konularda imzalamanız gereken önemli evraklar gündeme gelebilir. Kredi, prim, burs, sponsorluk gibi konularda sizi sevindirecek bir gelişme söz konusu olabilir. Sizi sınırlandıran, psikolojik olarak zorlayan bir durumdan özgürleşebilir, kurtulabilirsiniz. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Eş ve çocuklarla ilgili konularda iletişim trafiği artıyor. Yalnız olan başaklar 2 Ocak'a kadar olan süreçte biraz zihinsel flörtöz olabilirler. İlişkisi olanlar olası sorunları konuşarak çok daha rahat bir şekilde çözebilirler.

Terazi ve yükselen Terazi;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Sürpriz bir ortak iş teklifi gelebilir, beklemediğiniz kimselerden sürpriz destekler alabilirsiniz. Bu haftanızın odak konusu para olacak. Ya da hesapta olmayan bir yolculuğa çıkmanız gerekebilir. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Ev, yuva, aile ile ilgili konularda önemli konuşmalar, fikir alış-verişleri, sözleşmeler, alım-satım konuları ile ilgilenebilirsiniz. Aileniz ile birlikte minik bir tatil kaçamağı yapabilir, aile içinde olası çözülmemiş sorun olan konuları 2 Ocak'a kadar olan süreçte çözebilmeniz adına uygun koşullar oluşacaktır.

Akrep ve yükselen Akrep;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Kazançlarınızı artırabilecek sürpriz hesapta olmayan iş teklifleri projelerde gündeme gelebilir. Maddi anlamda sizi özgürleştirecek gelişmeler olabileceği gibi, iş değiştirmek için de uygun bir dönem. Aniden iş ile alakalı farklı sıra dışı fikirler ve projeler gelebilir ve bunları hayata geçirmek için destek arayabilirsiniz. Merkür de bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Fikirleriniz ve iletişim becerileriniz ile yakın çevrenizde göz dolduracaksınız. Kardeşlerinizle, komşularınızla, yakın çevrenizde ki kişiler ile daha sık bir araya gelebilirsiniz.

Yay ve yükselen Yay;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Hesapta olmayan sürpriz bir aşkı getirebilir size. Eğer partneriniz var ise de onunla seyahat planı yapabilirsiniz. Bu hafta değişik, sıra dışı hobiler edinebilirsiniz. Özgürlük ana konunuz olacak, sizi kısıtlandıran koşullardan kurtulmak için harika bir dönem. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konularla ilgili 2 Ocak'a kadar önemli kararlar alabilir, görüşmeler yapabilir, fikir alış-verişinde bulunulabilir, ortaklıklara girişebilirsiniz. Kazancınızı artırmanın yollarını arayabilir, mantıklı ve sağduyulu adımlar atmanız gerekebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlak;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Geleceğe yönelik planlarınızda ani sapmalar, karar değişiklikleri, hedef değişiklikleri olabileceğini göstermekte. Bu hafta evinizin şeklini, dekorunu değiştirebilir, evinizde eski, kullanmadığınız eşyaları atarak rahat nefes alabilirsiniz. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Merkür, sizi daha mantıklı, kuralcı, iş bitiren biri yapabilir. Kendinizi çok daha rahat bir şekilde ifade edebilir, isteklerinizi net bir şekilde dile getirebilirsiniz. Önemli toplantılar, konuşmalar yapabilirsiniz. Finansal anlamda daha akılcı hareket etmeye başlayacaksınız.

Kova ve yükselen Kova;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. Sıra dışı, farklı gruplarla bir araya gelebilir, hayatınıza yeni kişiler katabilir, dostlarınız beklenmedik sürpriz hareketlerde bulunabilirler. Belki de arkadaşlarınızla birlikte şehir dışı yılbaşı planı yapacaksınız, ya da bir fikri hep beraber hayata geçireceksiniz. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Dışa dönük olmaktansa içe dönük olmayı tercih edeceğiniz, fikirlerinizi, düşüncelerinizi daha çok kendinize saklamayı uygun görebilirsiniz. 2 Ocak tarihine kadar konuşmaktan daha çok düşünebilir, kendinizi zaman zaman eleştirebilirsiniz.

Balık ve yükselen Balık;
Haftaya Güneş/Uranüs etkileşimi ile başlıyoruz. İş anlamında sizi daha iyi bir konuma taşıyacak bir proje, teklif gelebilir. Maddi anlamda nefes almanızı sağlayacak bir teklif alabilirsiniz. İş yüklerinizden kurtulmak için yollar arayabilirsiniz. Merkür bu hafta Oğlak Burcu'na geçiş yapacak ve 2 Ocak'a kadar bu burçta seyahat edecek. Sosyal çevre ile olan iletişim trafiğiniz artıyor. Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla daha sık bir araya gelebilirsiniz. Küsleri barıştırabilir, çevrenizdeki kişileri siz bir araya getirecek organizasyonlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile beraber keyifli bir kaç günlük mini bir tatil kaçamağı da yapabilirsiniz.

2016 senesi yeni ay, dolunay ve tutulma tarihleri

Malum yeni yıla şurada sayılı günler kaldı. Sizler için minik bir takvim hazırladım, 2016 senesine ait yeni ay, dolunay, güneş ve ay tutulmalarının tarihlerinin yer aldığı. 2016 senesinde başlıca önemli günler. Yeni sene de bu tarihler üzerine birlikte çok konuşacağız. Yeni ayları yeni başlangıçlar, dolunayları bitişler, elinizdeki işleri tamamlama, tutulmaları ise hayatımızın kırılma noktaları gibi görebilirsiniz.
10 Ocak 19 Derece Oğlak Burcu'nda Yeni Ay
24 Ocak 3 Derece Aslan Burcu'nda Dolunay
8 Şubat 19 Derece Kova Burcu'nda Yeni Ay
22 Şubat 3 Derece Başak Burcu'nda Dolunay
9 Mart 18 Derece Balık Burcu'nda Güneş Tutulması
23 Mart 3 Derece Terazi Burcu'nda Ay Tutulması
7 Nisan 18 Derece Koç Burcu'nda Yeni Ay
22 Nisan 2 Derece Akrep Burcu'nda Dolunay
6 Mayıs 18 Derece Boğa Burcu'nda Yeni Ay
21 Mayıs 1 Derece Yay Burcu'nda Dolunay
5 Haziran 14 Derece İkizler Burcu'nda Yeni Ay
20 Haziran 29 Derece Yay Burcu'nda Dolunay
4 Temmuz 12 Derece Yengeç Burcu'nda Yeni Ay
20 Temmuz 27 Derece Oğlak Burcu'nda Dolunay
2 Ağustos 10 Derece Aslan Burcu'nda Yeni Ay
18 Ağustos 25 Derece Kova Burcu'nda Ay Tutulması
1 Eylül 9 Derece Başak Burcu'nda Ay Tutulması
16 Eylül 24 Derece Balık Burcu'nda Ay Tutulması
1 Ekim 8 Derece Terazi Burcu'nda Yeni Ay
16 Ekim 23 Derece Koç Burcu'nda Dolunay
30 Ekim 7 Derece Akrep Burcu'nda Yeni Ay
14 Kasım 22 Derece Boğa Burcu'nda Dolunay
29 Kasım 7 Derece Yay Burcu'nda Yeni Ay
14 Aralık 14 Derece İkizler Burcu'nda Dolunay
29 Aralık 7 Derece Oğlak Burcu'nda Yeni Ay

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Dinçer GÜNER
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more