Reklamsız Sözcü
DİNÇER GÜNER

Yay burcunda yeni ay Türkiye’yi nasıl etkileyecek?

9 Aralık 2015

11 Aralık saat 13:40'ta yay burcunun 19. Derecesinde bir yeni ay meydana gelecek. Yeni ayın yöneticisi olan Jüpiter, hem Denebola yıldızı ile birlikte hareket edecek; hem de Güneş ile etkileşimde olacak. Şimdi bu yeni ay zamanı neler yapabiliriz, nelere dikkat etmeliyiz, Türkiye ve dünya gündeminde neler olabilir teker teker göz atalım…

SPORA BAŞLAMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN

Yeni ay toplamda ortalama 10 gün kadar etkili olacak arkadaşlar.
Yeni aydan hemen sonra spora başlamak için en ideal zamandır arkadaşlar, yay burcu yeni ayı ile başlanan sporda vücudunuz çok daha hızlı ve kolay bir şekilde şekli alır…

Yay burcunda ki yeni ay ile birlikte, enerjimizin yükseleceği, eğlenceli konuların hayatımızda daha net bir şekilde yer alacağı, keyfimizi yerine getirecek, yüzümüzü gülümsetecek daha fazla olayla karşılaşabiliriz.

YENİ İMAJ İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANI

Bu yeni ay enerjisi ile yalnız sakarlıklar, pot kırma, düşmeler, çarpmalar çok daha sık görülebilir. Özellikle baldırlarımız, kaval kemiğimiz, kalçamız, uyluk kemiğimiz, basenlerimiz daha hassas olabilir. Basen demişken, basenlerinde fazlalıkları olanlar bununla ilgili önümüzdeki 10 gün bir takım uygulamalar yapabilirler. Zira estetiğin sembolizmi Venüs'ün Neptün ile de fena olmayan bir etkileşimi olacak. Güzelleşmek, estetik yaptırmak, yeni imaj oluşturmak için koşullar bir süreliğine uygundur.

Yeni ay enerjisi ile, değişik, farklı, sıra dışı konulara yönelebilir, hayatımızda değiştirmek istediğimiz her konuya odaklanabilirsiniz. Yalnız yeni ay enerjisi bizlere odaklanma sorunu da getirebilir beraberinde bilginiz olsun.

Yay burcu enerjisi ile detay ve sabır gerektiren işlere çokta fazla ayıracak zamanımız olmaz, elimizde ki işleri bile daha üstünkörü yapmaya eğilimli olabiliriz.

DİNİ KONULAR GÜNDEMDE OLACAK

Yay burcu enerjisi ile, spor, din, felsefe, inançlar, ibadethaneler, din adamları, önemli din islami terör örgütleri, islami kişileri ile ilgili konular gündem de çok daha fazla yer tutabilecektir bilginiz olsun.

YENİ İŞLERE GÖZ KIRPIN

Bu yeni ay enerjisi ile sizde yurt dışı, vize, pasaport gibi işlemlerinizi halledebilirsiniz. Veya yabancılarla iş yapabileceğiniz şirketinizin kurulumu içinde ideal dönemdir. Gerçi her şekilde yeni ay dönemi şirket kurmak, açmak için ideal zamandır. Yeni ay zamanı açılan şirketler, kurulan işler, yapılan yeni işler daha hızlı bir şekilde büyür çünkü..

Özellikle yay burcu enerjisi ile hayvanlarla olan münsabetlerinizde dikkatli olun, hayvanlar zarar verici olabilir, hayvanların zarar vermesi ile ilgili haberlere sık yer verilebilir. Hayvanlar tarafından tırmalanabilir, ısırılabilir..vs daha fazla vakalara rastlanabilir.

Yay burcu yeni ay zamanı, en iyimser olunabileceği zamandır, şükran duygularınızı, en iyi dileklerinizi dile getirebilirsiniz.
Basın-yayın-medya ilişkilerinizi güçlendirebilir, tanıtımlar, lansmanlar yapabilir, yeni yayınlar çıkarabilirsiniz. Bunlar için en doğru süreçtir.

YENİ DİL ÖĞRENMEK İÇİN UYGUN ZAMAN

Bu yeni ay enerjisi ile, yeni bir dil öğrenmeye başlamak içinde harika zamandır.  Bunun yanı sıra turlara katılmak, seyahatler organize etmek içinde en uygun dönemdir.

Yeni ay zamanı Jüpiter ile Denebola yıldızı etkin olacak. Bu yıldızın Jüpiter ile bir araya geldiğinde; gurur, iki yüzlülük, hayal kırıklığı, gizli düşmanlıklar, yurt dışı işlerinde sorunlar, hapis veya ölüm cezası (idam) demek. Bir kere bu yeni ay sürecinde özellikle resmi evraklarınızda eksiklikleriniz olmamasına dikkat edin, çevrenizde ki bir takım insanların ikiyüzlülüklerine şahit olabilirsiniz. Çevrenizdeki bazı insanların arkanızdan iş çevirdiğini görebilirsiniz.

PARA KONTROLÜ YAPIN

Jüpiter ile Güneş etkileşimi ile de; savurganlığa karşıda dikkatli olun, para harcamalarınızda denetimi elden bırakmayın, çok büyük riskli yatırımlar konusunda daha dikkatli olun. İnsan ilişkilerinizde kendinizi bir diğer kimselerden üstün görmeye çalışmayın ve kibirden uzak durun. Yasal veya dini bir takım anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Güvenmediğiniz, bilmediğiniz ortamlarda dini konular üzerine tartışmalardan kaçının. İllegal her türlü konudan da uzak durun, başınıza bela açmayın. Her türlü konuda limitleri aşmamaya, sınırları zorlamamaya dikkat edin. Genelde Güneş /Jüpiter etkileşimleri fırsatlarla ilişkilidir fakat fırsatlar müsrifçe davranmaktan dolayı harcanabilir buna da dikkat edin.

TEKNOLOJİK YENİLİKLER

Uluslar arası alanda kullanılmak üzere yeni bir elektronik ürün, mobil uygulama piyasaya sürülebilir. Bunun konusu, seyahat, eğitim içerikli bir şeyde olabilir. Veya böyle bir alana yatırım yapmak, mobil teknolojinin nimetlerinden faydalanmak için de en uygun dönemdir.

TÜRKİYE’YE ETKİLERİ

Yeni Ay'ın Türkiye üzerinde ki etkilerine göz atacak olur isek eğer;
Yeni ay Türkiye'nin 6. Evinde gerçekleşecek, sivil hizmetler, polis teşkilatı, işçiler, ordu, istihdam, işçi ücretleri, sendikalar, hastaneler, hemşireler, dişçiler, sağlık bakanlığı, sağlık sektörü çalışanları üzerinde etkili olacaktır. Bu yeni ay zamanı URANÜS etkin olacağından dolayı bu bir özgürleşme, özgür kalma gibi bir durumu gösterebilir. Hapishanede'den önemli isimler çıkabilir, özgürlüklerine kavuşabilir.

Pek tabii Yay yeni ayı, basın-yayın-medya konuları üzerinde ki negatif etkiler devam edecektir. Medya şirketlerine baskınlar, manipüle edecek girişimler söz konusudur. Sağlık sektörüne ilişkin yeni uygulamar, teknolojik gelişmeler, elektronik sistemlerde yeni yapılanmalarda olması muhtemeldir. Yalnız Güneş /Uranüs etkileşimi bir kesim çalışanın greve gitmesi, iş bırakması, iş ve çalışma alanında haklarını elde etmek için eylemlere başvurması da olasıdır.

ULUSLARARASI İLİŞKİLER SERTLEŞECEK

Uluslararası ilişkilerin giderek sertleşeceği bir 15 günlük süreç bizleri bekliyor. Zira yeni ayın gerçekleştiği gün gökyüzünde bir taraftan da Mars /Uranüs etkileşimi kesinleşecek. Umuyorum ki bir uçak faciası ile karşılaşmayız veya bir yerlerde fanatizm yüzünden ölümler, patlamalar, Işıd ..vb örgütlerin büyük çaplı bir eylemi meydana gelmez. Ya da uluslar arası alanda savaşı büyütecek bir adım oluşmaz. Ya da bir spor merkezinde, sahasında bir olay meydana gelmez.

Malum Satürn Yay burcundaki seyahatine devam ediyor, 2017 Aralık ayına kadar zaten, basın, yayın, medya, uluslar arası iş yapan firmalar, hava yolları, spor, eğitim, üniversite, turizm, akademik çevre konusunda süper zorlu bir dönemde olacak.
Elbette bu yeni ay dini konuların alevlenmesi veya islami terör örgütlerinin yaptıkları eylemlerin hız kazanması anlamına da gelmekte. Ki bu en zarar verici nokta olduğunu düşünüyorum.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Dinçer GÜNER
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more