Reklamsız Sözcü
MURAT MURATOĞLU

PKK’yı Kürtler anlayamadı ki Türkler anlasın!

28 Aralık 2015

Ülkenin doğusunda ciddi anlamda savaş var. Ülkeyi her anlamda geriye götüren, iliklerine işleyen bir savaş bu? Peki, bu savaş neden var? HDP bunu Rusya'da anlatacağına, çıkıp da Türkiye'de anlatsa ya… Biz de anlasak! Bu savaş neden yapılıyor?
Ülkenin Maliye Bakanı; “Ben bir Türk vatandaşıyım ama Kürt kökenliyim. Anne-babası tek kelime okuma yazma bilmeyen Türkçe bilmeyen bir aile düşünün… Ama ben bugün Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanıyım. Tamamen fırsat eşitliği çerçevesinde olmuştur” diyebiliyorsa daha ne istiyor olabilirler?
İstese Cumhurbaşkanı bile olabilir Mehmet Şimşek… Kim karışır?
Parti kurabiliyorlar, çalışabiliyorlar, şirketler, holdingler kurabiliyorlar… Ne yapamıyorlar? Türkiye'de Türk'e ne serbest de Kürt'e yasak? Cevabı yok!

AT OYNATMAK İÇİN ÖZERKLİK

O zaman niçin savaşıyorlar? Bunun tek bir cevabı var; Türkiye'yi bölmek için… Maalesef bu cevap da yetersiz kalıyor. Alın toprakları kendinize ülke kurun desek ona bile yanaşmazlar. Aç kalırlar! Mevcut düzenin sürmesi için istedikleri tek çözüm “özerklik” olmalı… O'na da izin verilmeyeceğine göre bu savaş sürecek.
Hâlâ Öcalan falan diyorlar ya… Yarın Öcalan'ı serbest bırak nereye gideceğini bilemez. Öldürürler! Öcalan 1999 yılında yakalandı. O dönemden bu zamana kadar 16 yıl geçti. Oysa PKK terörü şiddetlenerek devam etti. Neden?
Mevcut düzen dediğim ne? Her şeyden önce PKK, illegal ekonomi üzerine kurulmuş bir örgüttür. Dokunduğun anda özgürlük gerekçesi ile bunu kamufle eder. Parasal kaynağı; uyuşturucu geliri, haraç, şantaj, bağış, soygun ve diğer illegal ve yasadışı faaliyetlere dayanmaktadır. Bu para o kadar büyüktür ki, sistem kontrol edilebilir olmaktan çıkmıştır.

2016’DA EKONOMİYİ YIPRATACAK

Bugün PKK'nın silahlı eylem yapmasının tek bir haklı gösterebilecek nedeni yokken etrafı yakıp yıkıp ateşe vermesinin amacı bu mafya düzeninin devamı için güç gösterisidir.
Türkiye'deki en önemli Kürt aydınlardan Kemal Burkay'ın dediği gibi; “PKK'nın amacının ne olduğunu Kürtler anlayamadı ki Türkler anlasın!”
Barış, anlaşma, ateşkes falan yapılamaz. Ya yok edeceksin ya ömür boyu çekeceksin.
İşte 2016 yılında en büyük dertlerimizin başında bu olacak. Bitirmek için PKK'yı besleyen damarları kesmek gerekirken şimdi Amerika korumasındaki PYD, Rusya, Irak, İran, Suriye her türlü yardım için sıradalar.
Bu savaşın Türkiye ekonomisine milyarlarca dolarlık hasarı olacak. 2016'da bu maliyet Türkiye'yi çok yıpratacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more