Reklamsız Sözcü
RAHŞAN GÜLŞAN

‘Düğün Dernek 2’ pek olmamış

8 Aralık 2015

Sakın yanlış anlamayın ben komedinin bu tarzına bodoslama tavır alıp palalarla girenlerden değilim. ‘Düğün Dernek’in birincisi hayli komikti ve kırdığı rekoru da hak ediyordu. Önceki akşam açıkçası biraz da fragmandaki halay sahnesine kapılarak gittim filme. Kesinlikle çok komik sahneleri var. Ahmet Kural muhteşem bir komedi oyuncusu… Tüpçü Fikret, Recep İvedik’ten sonra yazılmış en orijinal ve komik komedi tiplemesi bence. Ve Kural, ciddi fiziksel performans gerektiren bu rolde harika bir iş çıkarıyor. Filmin büyük sürprizi ise Mustafa Keser. Mustafa Keser müthiş oynamış!

Ama ne yazık ki filmin hikayesi klişelerden öte gidemiyor. Hele finalin yokluğu ve ikinci yarının komedi dozunun birinci yarıya oranla düşük olması seyirciyi eksik çıkarıyor salondan. Keşke biraz daha bekleyip sağlam ve üzerinde sıkı çalışılmış bir senaryoyla karşımıza çıksalarmış. Yine de hoş zaman geçirtiyor. Ama insan Selçuk Aydemir’in yapabileceklerini bilince daha fazlasını istemeden duramıyor.

HAKEM ALIKOYAN BAŞKANLIĞA NASIL ADAY OLUYOR?

Dün gazetelerin internet sitelerinde Şili’de iki farklı taraftar grubunun sözde ‘futbol’ adına yaptıkları çirkin kavganın insanlık ve tabii ki spora yakışmayacak rezil görüntüleri vardır. Bundan birkaç hafta önce eğer araya Cumhurbaşkanı girmeseydi belki biz de çok farklı ve tatsız şekilde sonuçlanacak bir olay yaşayacaktık Trabzon’da.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, maç sonunda kararlarını beğenmediği hakemleri alıkoymuştu! Bu olay dolayısıyla kadınları aşağılayıcı konuşmasını zaten elimizden geldiğince tartıştık. Ama biz kadınlar alışığız böyle maço adamların bizi rencide etmesine. Ancak o gece olaylar çığırından çıkabilir ve hakemlerimizin canına kast edilebilirdi.

Federasyon ağır görünse de bence pek ağır olmayan hak mahrumiyeti vs. cezalarla yetindi. Ama ne ilginç ki önceki gece yapılan Trabzonspor başkanlık seçimlerinde beyefendi yine aday olabilmişti!

Tamam, Trabzonspor delegesi sağduyulu davrandı ve onu seçmedi ama futbola böylesi korkunç bir şiddet olayı karıştıran ve hakemlerin canına kast eden birinin takımın başkanlığına tekrar aday olabilmesi bu tarz olayların aslında bilinçaltında onaylayıcısı olmuyor mu?

Tabii bu arada o akşam ülkeye meydan okuyan, mangalda kül bırakmayan adamın koltuk gidince oturup ağlaması da ayrı bir ironi. Ama neresinden bakarsanız bakın tekrar aday olabilmesi bir skandaldır!

O MUHTEŞEM KONSER BU HAFTA!

Uzun zamandır ilk kez konseri iple çekiyorum. Bu cuma Royal Filarmoni Orkestrası, Zorlu Performans Sanatları’nda müthiş bir konser verecek. Sezen Aksu klasiklerini Erdal Kızılçay düzenlemeleriyle seslendirecek. Sezen Aksu’nun da tabii ki onur konuğu olacağı konseri iple çekiyorum. Tek gala olması biraz tatsız tabii. Umarım bu konseri kaydedip albüm olarak da yayınlarlar.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more