Reklamsız Sözcü
VAHE KILIÇARSLAN

Nur Yerlitaş yerine Neslihan Yargıcı

27 Aralık 2015

Sevgili okuyucularım. Geçtiğimiz perşembe akşamı ünlü oyuncu Beren Saat'in Star TV'de yayınlanan ve üstünde çok konuşulan diziye girmesiyle birlikte ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem', reyting karnesindeki ivmesini artırdı. Bu tarz dönem dizileri izlendikçe seyircinin kafasında önemli bir yer teşkil ediyor. ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem'in (Ab) ve reklam verenlerin en çok baktığı (Abc1-20) plus kategorisindeki datalarda birinci durumda olduğunu görüyoruz. Bu da yeni başlayan bir dizi için başarılı bir sonuç demektir. Haftaya bu köşemden 2015'in en iyilerini yazacağım. Yılın son günlerine girerken hakikaten diziler arasındaki büyük rekabet sürüyor. Özellikle bu yıl TRT 1 de reyting yarışına katıldı diyebiliriz. Çarşamba akşamları ‘Diriliş Ertuğrul' ile birinciliği alıyor. Dönem dizisini (20+males) yani 20 yaş üstü erkek fazlasıyla izliyor. Aynı akşam jön oyuncu Burak Özçivit'in başrolünde oynadığı dizi ‘Kara Sevda' da, ‘Diriliş Ertuğrul'un hemen arkasından kılpayı bir reyting farkıyla 2'nci sırada çıkıyor.

* * *

Reyting tablosunda TV8'in aralık ayında özellikle ‘O Ses Türkiye'den dolayı yaptığı atağı görüyoruz. Ünlü kişilerden oluşan jürinin gelen yarışmacılarla girdikleri duygusal ve esprili diyaloglar, bu yıl yarışmanın ön plana çıkmasına neden oldu. TV8'den konuyu açmışken ünlü modacı Nur Yerlitaş'ın son kez jüri olduğu bölümle ‘İşte Benim Stilim All Star', eski formatını tamamlamış oldu. Program küçük bir format değişikliğine giderek Gizem Özdilli, Berna Öztürk gibi eski ünlü manken ve popüler isimleri yarıştıracak. Uzun zamandır yapımcıyla ve ekiple sorunlar yaşayan Nur Yerlitaş'ın yerine yeni formata ünlü modacı Neslihan Yargıcı alındı. Bir değişiklik de Kemal Doğulu'da oldu. Ünlü modacı Hakan Akkaya, Doğulu ile yer değiştirdi. Yeni yüzlerin gelmesi ile bu yarışma daha iyi olacak düşüncesini taşıyorum.

* * *

Rotamızı haftanın son günü pazara çeviriyoruz. Pazar günleri tüm kanallar en iyi yayınlarını gün içinde prototipe sokuyorlar. Bu nedenle reyting rekabetinin en zorlu günü şüphesiz pazar günüdür. Sebebi ise pazarların tüm farklı hedef kitlelerin birlikte televizyon seyrettiği ve kumandanın tuşlarının anında haraket etiği bir gün olması. Pazar akşamları Beyaz TV'de Ertem Şener'in hazırlayıp sunduğu ‘Beyaz Futbol' da kendisini izlettiren yayınlar arasında bulunuyor. Saat 23.00'te başlayan programda yorumları ve enerjileri ile Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdulkadir Durmaz ve Ahmet Çakar, göz dolduruyor. Pazar gününden bahsetmişken; 18 yıldır hazırlayıp sunduğum programım ‘Vahe ile Evdeki Mutluluk'un yayın saati değişti. Star TV'de saat 13.00'te yayınlanan programım bugünden itibaren saat 12.00'ye alındı. Bugünkü durağımız ise dünya miras kenti seçilen Safranbolu… İyi seneler diliyorum.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more