Sözcü Plus Giriş

Erdoğan, Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmaktan bu yüzden mi vazgeçti

Efsane boksör Muhammed Ali'nin dün yapılan cenaze töreninde konuşan Haham Michael Lerner Türkiye için sert sözler sarf etti. Haham'ın sözleri, Muhammed Ali'nin cenaze törenine katılmak için ABD'nin Louisville kentine giden ancak ikinci gün yapılan törene katılmaktan vazgeçerek sürpriz bir şekilde Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "bu konuşmanın yapılacağını bildiği için mi geri döndü" sorusunu akıllara getirdi.

Sozcu.com.tr
11:36 -
Erdoğan, Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmaktan bu yüzden mi vazgeçti

Ali için KFC Yum Center’da düzenlenen törende konuşan Haham Michael Lerner, dünyada milyonlarca kişinin canlı olarak izlediği, 15 bini aşkın kişinin katıldığı törende Türk liderleri için ağır sözler kullandı.

Konuşmasına gelir adaleti, ABD’deki ırkçı yaklaşımlar ve siyasi içerikleri de katan Lerner Türkiye’ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu.

haham

TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

“Türk liderlerine Kürtleri öldürmeyi durdurmasını söyleyin” diyen Haham Lerner’in bu sözleri Türkiye’de tepki topladı.

Öte yandan Haham’ın bu konuşması akıllara, “Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuşmanın yapılacağını bildiği için mi erken döndü?” sorusunu getirdi.

Zira Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muahmmed Ali’nin cenaze törenine katılmak için Türkiye’den kalkıp ABD’nin Lousville kentine gitmiş ancak ilk gün yapılan törene katıldıktan sonra sürpriz bir kararla ikinci gün yapılacak törene gitmekten vazgeçerek ülkeye geri dönmüştü.

Erdoğan daha ABD’ye gitmeden önce cenaze töreninde konuşma yapması Muahmmed Ali’nin ailesi tarafından istenmemişti.

Programın apar topar bitirilmesinin ardından ise Erdoğan’ın ‘kişisel istekleri’ olduğu öne sürülmüştü.

Erdoğan'ın Kâbe örtüsünün bir parçasını tabutun üzerine koymak istediği, ‘Biz sonra koyarız' diye alınmasını hoş karşılamadığı ve Kuran-ı Kerim okuma isteğinin geri çevrilmesinin yarattığı memnuniyetsizlik üzerine programını yarıda keserek dönme kararı aldığı iddia edilmişti.

İLGİLİ HABERDünya efsane boksör Muhammed Ali'ye veda ettiDünya efsane boksör Muhammed Ali’ye veda etti

İLGİLİ HABERFotoğraflarla Muhammed Ali'nin son yolculuğuFotoğraflarla Muhammed Ali’nin son yolculuğu

Son güncelleme: 11:46 11.06.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more