Reklamsız Sözcü

Twitter Donald Trump’ı ‘engelleyebilir’

Sosyal medya sitesi Twitter, kurallarına uymadığı takdirde üst düzey devlet yetkililerinin dahi Twitter hesaplarının erişime engellenebileceğini açıkladı.

Sozcu.com.tr
android-time 14:37 1 Aralık 2016
Twitter Donald Trump’ı ‘engelleyebilir’
Sosyal medya sitesi Twitter, kurallarına uymadığı takdirde üst düzey devlet yetkililerinin dahi Twitter hesaplarının erişime engellenebileceğini açıkladı.

Şirketin Slate dergisine e-posta üzerinden cevap veren yetkilileri, Twitter’ın kurallarında açıkça belirtildiği üzere tehdit, tacizler ve nefret söylemlerinde bulunan herkesin hesabının engellenebileceğini belirtti.

Twitter ABD Başkanlık Seçimleri sırasında Twitter, bazı aşırı, beyaz ırk üstünlüğüne inanan ve Yahudi karşıtı söylemlerde bulunan Trump destekçilerinin hesaplarını engellemişti.

İLGİLİ HABERSavcı Bharara, Trump'ın teklifini kabul ettiSavcı Bharara, Trump'ın teklifini kabul etti

Slate’in sorduğu ‘Donald Trump’ın hesabının engellenmesi olası mı?’ sorusuna Twitter sözcüsü “Twitter Kuralları tüm hesaplar için geçerlidir, bunlara resmi hesaplar da dahil” diyerek Donald Trump’ın hesabının kuralları aştığı durumunda engellenebileceğinin sinyalini verdi.

Trump, kısa süre önce ABD’deki Ohio Devlet Üniversitesi’nde gerçekleşen ve IŞİD’in üstlendiği bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren Abdul Razak Ali Artan hakkında “Ülkemizde olmamalıydı” demişti. Somalili bir öğrenci olan Artan, 11 öğrenciyi yaralamıştı.

İLGİLİ HABERVe Trump açıkladı: Başkan olduğumda...Ve Trump açıkladı: Başkan olduğumda...
Facebook ise “Facebook kurallarına uymayan paylaşımlar üzerinde inceleme yaparken içeriğini göz önünde bulunduruyoruz. Siyasi söylemler de bu uygulamaya dahil” dedi ve bu yaklaşımın yalnızca Trump’a özel olmadığını belirtti. (BBC Türkçe)

İLGİLİ HABERTrump'ın oğlunun seçim sonrası Türkiye'ye geldiği ortaya çıktıTrump'ın oğlunun seçim sonrası Türkiye'ye geldiği ortaya çıktı

 

Son güncelleme: android-time 07:5102.12.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more