Sözcü Plus Giriş

Bağdat Caddesi’nde neler oluyor?

Sozcu.com.tr'nin açtığı İstanbul'un caddeleri dosyası ses getirdi... İstiklal Caddesi'nden sonra Bağdat Caddesi'nde de pek çok dükkanın kepenk indirdiği gözlendi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu 'cadde'de kiraların son yıllarda çok arttığını belirterek, "Altının üzerindeki toz kalkar Bağdat Caddesi de toparlanacaktır" açıklamasında bulundu.

Can MUMAY
09:00 -
Bağdat Caddesi’nde neler oluyor?

Yılbaşından bu yana İstanbul’un en ünlü caddelerinden Bağdat Caddesi’nde 60 dükkan yerini boşaltarak caddedeki ticari faaliyetlerin son verdi.  Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “2010 yılından bu yana alanda yaya trafiğinde ciddi bir düşüş oldu.

15459927

Caddeye alternatif AVM’ler çoğaldı. Şehirde ciddi bir trafik sorunu var. İnsanların caddeye ulaşımı zorlaştı” diye konuştu. Bağdat Caddesi’nin üzerinde ağaç sayısının kentteki pek çok parktan fazla olduğunu belirten Nuhoğlu, “Burası dünyanın sayılı caddelerinden biri. Yüzlerce yıldır yol olma özelliğini koruyor. 900’den fazla ağaç var üzerinde” ifadesini kullandı.

15459865

Ülkedeki güvenlik endişelerinin de caddedeki trafiği azalttığını anlatan Nuhoğlu, “Kentsel dönüşüm ve demiryolu inşaatı da caddedeki insan trafiğini çok etkiledi. 2010-2015 arasında kiralar çok arttı. 3 katına kadar yükselen dükkan kiraları var esnaf bununla başa çıkamadı” ifadelerini kullandı. Nuhoğlu, Bağdat Caddesi’ne ilişkin sözlerini şöyle noktaladı, “Altının üzerindeki toz kalkar Bağdat Caddesi de toparlanacaktır”
CADDE

Son güncelleme: 10:34 12.08.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more