Reklamsız Sözcü

Kimler erken emekli olabilir? Erken emeklilik için son fırsat!

Erken emekli olmak isteyen vatandaşlar bu sorunun cevabını bekliyor; Nasıl erken emekli olunur? Kimler erken emekli olma fırsatından faydalanabilir?

android-time 10:35 29 Kasım 2016
Kimler erken emekli olabilir? Erken emeklilik için son fırsat!
Erken emekli olmak isteyen vatandaşlar bu sorunun cevabını bekliyor; Nasıl erken emekli olunur? Kimler erken emekli olma fırsatından faydalanabilir?

Erken emeklilik fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlar askerlik ve doğum borçlanması konusunu araştırıyorlar. Erken emeklilik şartları neler? Erken emeklilik fırsatından kimler faydalanabilir? İşte erken emeklilik için son fırsatın ayrıntıları…

ERKEN EMEKLİLİK İÇİN SON FIRSAT

1 Ocak gelmeden askerlik ve doğum borçlanması yapanlar kazançlı çıkacak. Çünkü yeni yılda asgari ücretteki artışla birlikte borçlanma için ödenecek tutarlar da yükselecek. Erken emeklilik için doğum ve askerlik borçlanması yapmayı planlayanların elini çabuk tutması gerekiyor. 1 Ocak’ta asgari ücret zamnalanacak, dolayısıyla doğum ve askerlik borçlanmasında taban tutarlar da yükselecek. Bu tarih gelmeden harekete geçenler, kazançlı çıkacak. Borçlanmada tutarlar asgari ücrete göre belirleniyor. En düşük borçlanma tutarı, brüt asgari ücretin yüzde 32’si oluyor. Halen brüt asgari ücret bin 647 lira olarak uygulanıyor. Buna göre; şu anda doğum ya da askerlik borçlanması yapanlar günlük en az 17 lira 56 kuruş ödüyor.

DOĞUM BORÇLANMASI TUTARLARI

Aylık en düşük borçlanma tutarı da 527 lira seviyesinde bulunuyor. 1 Ocak gelmeden 1 çocuk için 2 yıllık doğum borçlanması yapılırsa, en az 12 bin 649 lira ödeniyor. Yine bu yıl bitmeden askerlik borçlanması yapanlar 540 günlük (18 ay) borçlanma için en az 9 bin 487 lira ödüyor. Tüm bu tutarlar, 1 Ocak’ta yeni asgari ücretin yürürlüğe girmesiyle artacak. Elini çabuk tutanlar kazançlı çıkacak.

İLGİLİ HABERMemur emeklilerine ikramiye müjdesi: Memur emeklileri nasıl ikramiye alacak?Memur emeklilerine ikramiye müjdesi: Memur emeklileri nasıl ikramiye alacak?

İLGİLİ HABERDoğum borçlanması nedir? Kimler doğum borçlanması talep edebilir?Doğum borçlanması nedir? Kimler doğum borçlanması talep edebilir?

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more