Sözcü Plus Giriş

CHP’li heyetten şok iddia: Gaziantep’te 4 mahalle IŞİD’in elinde

Gaziantep’teki düğün katliamından sonra bölgeye giden CHP heyetinde yer alan Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’den şok iddia.

Ali Ekber ERTÜRK
15:47 -
CHP’li heyetten şok iddia: Gaziantep’te 4 mahalle IŞİD’in elinde

Bölge halkından aldığı izlenimleri aktaran Türkmen, Gaziantep'te IŞİD'in çok etkin bir hale geldiğini belirterek, “3-4 mahalle resmen IŞİD'in eline geçmiş durumda ve halka göre de devlet buna göz yumuyor” dedi.

4 ÇOCUĞUNU VE EŞİNİ KAYBEDEN KADIN

“Çok büyük bir acı yaşanıyor” diyen CHP'li Türkmen, “50 cenazenin hepsi birden teslim edilmiş. 50 cenazenin aynı anda yaşatacağı acı ve infiali hiç mi düşünmediler? Tam bir akıl tutulması. Kabristanda çok büyük bir infial ve acı tablosu var. Resmi görevliler protesto ediliyor. AKP protesto ediliyor. 50 cenaze birden teslim edilir mi?” diye konuştu.
gaziantep8002

Türkmen, CHP olarak acılara ortak olmak ve aileleri teskin etmek için Gaziantep'e geldiklerini vurgulayarak, “Baş sağlığı dilediğimiz bir kadın 4 çocuğunu ve eşini kaybetmiş. Düşünebiliyor musunuz bu acıyı?” dedi.

3-4 MAHALLE ELLERİNDE

Gaziantep esnafıyla yaptıkları temasları da aktaran Türkmen, “Onlardan edindiğimiz izlenime göre, IŞİD burada çok etkili şekilde yapılanmış. 3-4 mahalle resmen onların eline geçmiş durumda. Kurtarılmış bölge adeta. İktidarın da buna göz yumduğu inancı var halkta” diye konuştu.

Elif Doğan Türkmen, katliamın nasıl meydana geldiği yönünde 2 iddianın olduğunu belirterek, “Bunlardan biri, bir bebek pusetine bomba yerleştirilmiş. Bir başka iddia da, bir çocuğun kendini patlattığı yönünde. Yine, bir başka canlı bombanın, IŞİD'in etkin olduğu bir mahalleye doğru kaçtığı yönünde iddia var” diye konuştu.

Son güncelleme: 15:55 21.08.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more