Reklamsız Sözcü

KPSS (Ortaöğretim) sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS ortaöğretim sonuçları devlet memuru olmak isteyen adaylar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Fakakat KPSS sonuçlarına ilişkin henüz net bir tarih yok.

android-time 07:49 1 Aralık 2016
KPSS (Ortaöğretim) sonuçları ne zaman açıklanacak?
KPSS ortaöğretim sonuçları devlet memuru olmak isteyen adaylar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Fakakat KPSS sonuçlarına ilişkin henüz net bir tarih yok.

Yaklaşık 3 buçuk milyon kişi KPSS ortaöğretim sonuçları için heyecanlanmış durumda… KPSS sonuçları sabırsızlıkla beklenirken ÖSYM’den henüz resmi bir açıklama ise yok.
kpss-sonuclari

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Devlet memurluğu için en önemli adım olan KPSS’ye rekor seviyede katılım gerçekleşmesi nedeniyle KPSS sonuçlarının açıklanmasının zaman alması bekleniyor. KPSS sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklaynız.

KPSS SONUÇLARI

SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENME

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

A VE B GRUBU NEDİR?

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more