Reklamsız Sözcü

Özel Harekat sonuçları açıklandı mı? PÖH sonuçları ne zaman?

Polis Özel Harekat sonuçları için yaklaşık 300 bin kişi merakta. Peki, Özel Harekat sonuçları ne zaman açıklanacak?

android-time 15:20 29 Kasım 2016
Özel Harekat sonuçları açıklandı mı? PÖH sonuçları ne zaman?
Polis Özel Harekat sonuçları için yaklaşık 300 bin kişi merakta. Peki, Özel Harekat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kasım ayı içerisinde başvuruları tamamlanan Polis Özel Harekat sonuçları için geri sayım başladı. Sınava giren 300 bin kişi sonuçların bir an evvel açıklanmasını istiyor. Fakat yoğunluk nedeniyle sonuçları bir, iki hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Polis Özel Harekat polis alımı başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

PÖH SONUÇLARI

Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası https://www.pa.edu.tradresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir. Adayların eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim – öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

ÖZEL HAREKATÇI NASIL OLUNUR?

Öncelikle polis olabilmek için Polis Meslek Yüksekokulu yani PMYO’na katılmanız gerekmektedir. Lise ve dengi bir okuldan mezun olan bunun yanında gerekli başvuru şartlarını sağlayan kimseler alım olduğu sürece PMYO okuyabilmektedir. Daha sonra ise aynı tıpta olduğu gibi polislik mesleğinde de branş seçebilir ve o alana yönelebilirsiniz. Özel harekat polisi olmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. PMYO öğrencisi iken seçiminizi özel harekat polisi olmak istiyorum şeklinde yapabilir ya da kadrodayken ve başka bir birimde görev yapmakta iken gerekli şartları sağlamanız durumunda müracaatınızı polis özel harekat olmak istiyorum şeklinde belirtmeniz durumlarında özel harekatçı olabilirsiniz. Peki ama nasıl? Öncelikle 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile özel harekat polisi olma şartlarında bazı değişikliklere gidildiğini belirtmek isteriz.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more