Reklamsız Sözcü

Diyarbakır Haberi: 1 yıl önce 6 öğrencinin yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı kısmı kapatıldı

1 yıl önce 6 öğrencinin yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı kısmı kapatıldı

android-time 16:25 30 Kasım 2016
1 yıl önce 6 öğrencinin yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı kısmı kapatıldı
1 yıl önce 6 öğrencinin yanarak öldüğü Kuran kursunun yatılı kısmı kapatıldı

ADANA Aladağ'da özel kız öğrenci yurdunda dün akşam çıkan yangında 10'u öğrenci 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan olay, bir yıl önce Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Karaağaç Köyü yatılı Kuran kursunda çıkan ve 6 öğrencinin yanarak hayatını kaybetmesini gündeme getirdi. Karaağaç köyünde bulunan ve 1 Aralık 2015'te 6 öğrencinin öldüğü Kuran kursu binası yeniden onarılırken, kursun yatılı bölümü ise kapatıldı. Kulp Cumhuriyet savcılığınca yürütülen soruşturmanın da devam ettiği belirtildi.
Diyarbakır'ın Kulp İlçesine bağlı Karaağaç Köyünde, 1 Aralık 2015 tarihinde gece meydana gelen ve 12 öğrencinin kaldığı yatılı Kuran kursunda 6 öğrencinin yanarak ölmesinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, soruşturmada şu ana kadar bir sonuç alınamadığı öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturma sürerken, köyde bulunan ve yangında kullanılamaz hale gelen Kuran kursunun yeniden onarıldığı, ancak yatılı kısmının kapatıldığı belirtildi.
İlçe Müftülüğüne bağlı olan kursun yatılı kısmında bulunan yataklar boşaltılırken, altı Cami ve taziye evi olarak kullanılan binada köy çocuklarına zaman zaman Kuran kursu verildiği belirtildi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more