Reklamsız Sözcü

Diyarbakır Haberi: Ak Parti, Diyarbakır'da 'Dövizini Bozdur' kampanyası başlattı

Ak Parti, Diyarbakır'da 'Dövizini Bozdur' kampanyası başlattı

android-time 15:47 29 Kasım 2016
Ak Parti, Diyarbakır'da 'Dövizini Bozdur' kampanyası başlattı
Ak Parti, Diyarbakır'da 'Dövizini Bozdur' kampanyası başlattı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Türkiye'de ekonomik kriz olacağı söylentilerine karşı 'Haydi Diyarbakır ülken için dövizini bozdur' kampanyası başlattıklarını söyledi. Dövizlerini liraya çeviren Akar ile beraberindekiler, daha zonra Sur esnafından alışveriş yaptı.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, kampanya kapsamında Sur İlçesi'nde bir döviz bürosu önünde toplandı. Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ile yanındakiler daha sonra ceplerindeki dövizleri bozdurarak TL'ye çevirdi. Kendisi de 300 dolar bozduran  Başkan Akar burada yaptığı konuşmada, Ak Parti Diyarbakır il teşkilatı ve Diyarbakırlı kardeşleri ile birlikte Sur ilçesinde hayırlı bir kampanya başlatıklarını belirterek, şöyle dedi:
"Kampanyamız; ülkemizde bazı felaket telalarlının bir ekonomik kriz olacağına dair bir felaket senaryosu yaratanlara karşı bir cevap niteliğinde bir destek çalışmasıdır. Bazı uluslararası çevreler Türkiye'de döviz üzerinden bir spekülasyon yaratmaya çalışıyorlar. Fakat çok iyi biliyoruz ki ülke ekonomisi çok sağlam bir zemin üzerinde yükselmekte. Güçlü ve istikrarlı bir hükümet var. Ekonomisi, siyaseti de çok güçlüdür. Ama bizim Türkiye için gördüğümüz gelecek müreffeh bir gelecektir. Bu kampanya dalga dalga yayılacaktır. Ve burada TL'ye çevirdiğimiz paralarla da Sur esnafından alışveriş yaparak destek sağlayacağız."
Akar ve beraberindekiler daha sonra Sur ilçesindeki esnaflardan alışveriş yaparak onların sorunlarını dinledi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more