Reklamsız Sözcü

Manisa Haberi: Akhisar'da CHP'den stat protestosu

Akhisar'da CHP'den stat protestosu

android-time 14:14 1 Aralık 2016
Akhisar'da CHP'den stat protestosu
Akhisar'da CHP'den stat protestosu

Haldun AKYÜZ/AKHİSAR(Manisa), (DHA) MANİSA'daki Akhisar İlçesi'nde inşaatına belediye tarafından başlanan ancak müteahhit firma ile çıkan anlaşmazlık ardından yapımı Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredilen 13 bin kişilik Akhisar Arena Stadı'nda çalışmalar henüz başlamazken bir grup CHP'li, gecikmeyi protesto etti.
Ellerinde "Sabır bitti, stat bitmedi" yazılı pankart ve çeşitli dövizlerle inşaat alanına giden CHP Manisa Milletvekilleri Özgür Özel, Tur Yıldız Biçer, Mazlum Nurlu, CHP İlçe Başkanı İsmail Şahin, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer, "Akhisar'a üvey evlat muamelesi yapılıyor. Artık yeter" dedi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı protestoda konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Akhisar'ın yıllardır her açıdan haksızlığa uğradığını öne sürerek, şöyle dedi:
"Bugün Türkiye'nin pek çok kentine stat yapılıyor ama Manisa'yı Süper Lig'de temsil eden Akhisar, modern bir stattan mahrum ediliyor. Bu takım 5 sezondur maçlarını Manisa'da oynamak zorunda bırakılıyor. Bugüne kadar 10 kere il olması gereken Akhisar hala ilçe konumunda. Akhisarlıların sabrı bitti ama stadı hala bitmedi."
CHP'liler konuşmalardan sonra, "Bize her yer deplasman… Yeşil, siyah, en büyük Akhisar" diye tezahürat yaptı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more