Reklamsız Sözcü

Kayseri Haberi: Anne katili yeniden yargılandı yine müebbet hapse çarptırıldı

Anne katili yeniden yargılandı yine müebbet hapse çarptırıldı

android-time 10:27 29 Kasım 2016
Anne katili yeniden yargılandı yine müebbet hapse çarptırıldı
Anne katili yeniden yargılandı yine müebbet hapse çarptırıldı

– KAYSERİ’de 2013 yılında annesini 55 yerinden bıçaklayarak öldüren ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Soner Karabıyık (28), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 'davaya katılma' talebiyle Yargıtay’a yaptığı başvuru sonucu yeniden yargılandı. Yerel mahkeme, anne katili Karabıyık’a yine ömürboyu hapis cezası verdi.
3 yıl önce Melikgazi İlçesi Selçuklu Mahallesi'nde meydana gelen olayda annesi Neriman Karabıyık'tan (56) para isteyen Soner Karabıyık, olumsuz yanıt alınca 'Rambo' olarak tabir edilen bıçağı 55 kez saplayıp, annesini öldürdü. Oğul Karabıyık, Kayseri 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 'Canavarca hisle kasten adam öldürmek'' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının davaya katılma isteği nedeniyle Yargıtay’a yaptığı itiraz sonucu yeniden yargılama yapıldı. 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya üç yıldır tutuklu bulunan Soner Karabıyık, Kastamonu'nun İnebolu ilçesi Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının avukatı da mahkemede hazır bulundu. Hükümlü anne katili, mahkemede önceki savunmasını tekrarladı. Yerel mahkeme  Soner Karabıyık’a yine ömürboyu hapis cezası verdi. 
 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more