Reklamsız Sözcü

Trabzon Haberi: Beyoğlu'nda alperenler'den halep protestosu

Beyoğlu'nda alperenler'den halep protestosu

android-time 22:49 30 Kasım 2016
Beyoğlu'nda alperenler'den halep protestosu
Beyoğlu'nda alperenler'den halep protestosu

 BEYOĞLU'nda bulunan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu yakınında toplanan Alperen Ocakları üyesi bir grup, Suriye'nin Halep kentinde yaşanan ölümleri protesto etti.

İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanlığı'nın çağrısında uyan yaklaşık 100 kişilik grup, saat 21.00'de Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu önüne yürümek istedi. Polis grubun, başkonsolosluğa yaklaşmasına izin vermedi. Bunun üzerine grup, İstiklal Caddesi'nde başkonsolosluk yakınında eylemini sürdürdü. Sık sık tekbir getirip sloganlar atan grup adına İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında Halep'te yaşanan insanlık dramına dikkat çeken Mican "Avrupa'da üç beş kişi ölüyor, bir tane çocuk öldü diye dünya ayağa kalkıyor. Bizim kardeşlerimiz her gün elli, yüz kişi, bunların birçoğu çocuk ve kadın, kimse sesini çıkartmıyor. Ben buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Allah rızası için bu vahşete bir dur deyin. Halep'teki katliama bir dur deyin. Bu ablukayı kırmak zorundayız. Bu abluka bu hafta içerisinde kırılmazsa kardeşlerimiz orada diri diri yakılacak, öldürecekler. Halep'i de Fırat kalkanı operasyonuna dahil etmenizi istiyoruz. Nasıl ki Cerablus'ta operasyonlar düzenleniyorsa, Halep'te de aynı şekilde dahil olsun. Halep bizim için Trabzon, Samsun, İstanbul demektir." şeklinde konuştu.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more