Reklamsız Sözcü

Bolu Haberi: Bolu'da yağmur altında kros öğrencileri zorladı

Bolu'da yağmur altında kros öğrencileri zorladı

android-time 12:31 29 Kasım 2016
Bolu'da yağmur altında kros öğrencileri zorladı
Bolu'da yağmur altında kros öğrencileri zorladı

BOLU'da yağmur altında yapılan 'Okul Sporları Kros İl Birinciliği' müsabakasına katılan öğrenciler zor anlar yaşadı. Sırılsıklam olup üşüyen öğrenciler, battaniye ile ısınmaya çalıştı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gölcük Baraj Gölü'nde düzenlenen 'Okul Sporları Kros İl Birinciliği' yarışlarına farklı okul ve yaş gruplarında 96 sporcu katıldı. Yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar, genç erkekler kategorilerinde, 1000 ve 4000 metre arasında değişen parkurlarda yarışan öğrenciler, yağmur ve soğuk havayla da mücadele etti.
Yağmur altında koşan öğrencilerden bazıları parkuru tamamlakta zorlandı. Bitiş çizgisine geldiklerinde sırılsıklam olan öğrenciler, öğretmenlerinin verdiği battaniyelere sarınarak ısınmaya çalıştı. Baygınlık geçiren bir öğrenciye ise sağlık ekibi müdahale etti. Parkurun son bölümünde sokak köpekleri de öğrencileri sıkıntıya soktu. Jandarma ekipleri köpekleri uzaklaştırıp o bölgede öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için önlem aldı. Yarışlarda görev alan öğretmenler de battaniyelere sarınarak yağmur ve soğuktan korunmaya çalıştı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more