Reklamsız Sözcü

Diyarbakır Haberi: Çalıştığı işyerindeki çelik para kasasını forkliftle taşıdı

Çalıştığı işyerindeki çelik para kasasını forkliftle taşıdı

android-time 13:33 18 Ekim 2016
Çalıştığı işyerindeki çelik para kasasını forkliftle taşıdı
Çalıştığı işyerindeki çelik para kasasını forkliftle taşıdı

DİYARBAKIR'da, bir nakliye şirketinde hamal olarak çalışan N.D., içi para dolu çelik kasa ve bilgisayarları işyerine ait forkliftle taşıyarak kamyonete yükleyip çaldı. Hamalın soygun anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, polis, kamera kayıtlarındaki kişiyi çalışan işçileri gizlice eşleştirerek olayı çözdü.
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı Hırsızlık Bürosu ekipleri, Bağcılar Mahallesi'nde bulunan taşımacılık şirketinde 13 gün önce meydana gelen akıllara durgunluk veren hırsızlık olayını titizlikle çözdü. İş yerinden çalınan içerisinde 100 bin lira nakit para, 168 bin liralık çek ve 150 bin lira faturanın bulunduğu çelik kasa ile televizyon ve 2 dizüstü bilgisayar hırsızlığının peşine düşen Hırsızlık Bürosu ekipleri, işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Hırsızlık olayında, 1 kişinin 19.30 sıralarında işyerine gelerek kapı kilidini kırarak, içeri giren ve 2'nci katta bulunan çelik para kasasını merdivenlerden yuvarlayarak indirdiğini, led televizyon ve dizüstü bilgisayarları da da alarak işyerine ait forklifti kullanarak yine işyerine ait kamyonete yükleyerek götürdüğünü tespit etti.
Güvenlik kameraları ile kaydedilen görüntüleri defalarca izleyen polis, olay yerinden de çeşitli deliller topladı. Yapılan incelemelerde olayı gerçekleştiren kişinin işyerini iyi bilen biri olduğu kanısına varan hırsızlık bürosu ekipleri, burada çalışan 18 işçiyi yakın takibe aldı. Kamera görüntüleri ile çalışanları eşleştirerek inceleme yapan polis, yaklaşık 3 aydır hamal olarak çalışan ve piyasaya yüksek miktarda borcu olan N.D.'den şüphelendi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerdeki kişiyle benzerlik gösterdiği belirlenen N.D gözaltına alındı. Hırsızlık bürosuna götürülen N.D., yapılan sorgusunda hırsızlık olayını kendisinin gerçekleştirdiğini çok pişman olduğunu ve borçlarını ödemek için olayı gerçekleştirdiğini itiraf etti.
İşyerinden çaldığı malzemeleri yakın arkadaşı olan C. Ü.'nün minibüsüyle Çınar İlçesi'nde bulunan bir petrol istasyonuna götürerek sakladığını belirten N.D.'nin ifadesi üzerine petrol istasyonuna giden polis çalınan malzemeleri burada buldu. Çalınan kasa içerisindeki para ve malzemeleri eksiksiz olarak bulan polis, malzemeleri iş yeri sahibine teslim etti. İfadesi alınan C. Ü. salıverilirken, N. D. ise tutuklandı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more