Reklamsız Sözcü

Çorum Haberi: Çorum'da duygu dolu yemin töreni

Çorum'da duygu dolu yemin töreni

android-time 12:38 2 Aralık 2016
Çorum'da duygu dolu yemin töreni
Çorum'da duygu dolu yemin töreni

ÇORUM İl Jandarma Komutanlığı’nda temel eğitimlerini tamamlayan 365’inci kısa dönem erler yemin etti.
Çorum İl Jandarma Komutanlığı'nda kısa dönem erlerin yemin töreni düzenlendi. Atatürk Spor Salonu'ndeki törene asker ve ailelerin yanı sıra Vali Yardımcısı Adem Saçan, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve bürokratlar katıldı. Yemin töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Daha sonra kısa dönem erler yemin etti.
Yemin töreni sonrası jandarma er Hüseyin Eren, kısa dönem askerler adına konuşma yaptı. Ardından Jandarma Er Murat Akgün 'Bayrak' adlı şiiri okudu. Yemin töreninde, birliğe ilk katılan, eğitim ve sporda başarılı olan 3 askere de protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.
Daha sonra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ konuşma yaparak, "Nu mutlu sizlere ki gözü vatan sevisinden başkan hiçbir şey görmeyen böyle yiğit evlatlar yetiştirmişsiniz. Onlar artık sadece sizin değil, milletimizin de evladı olmuşlardır" dedi.
Konuşmaların ardından törene sona ererken, askerler salondaki aileleriyle buluştu. Duygulu anların yaşandığı buluşma sırasında bazı asker ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Aileleriyle hasret gideren askerler hatıra ı çektirdi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more