Reklamsız Sözcü

Aydın Haberi: Dağıtılmayan mektuplar dert oldu

Dağıtılmayan mektuplar dert oldu

android-time 09:25 19 Ekim 2016
Dağıtılmayan mektuplar dert oldu
Dağıtılmayan mektuplar dert oldu

AYDIN'ın Sultanhisar İlçesi Salavatlı Mahallesi'nde vatandaşlara gelen ve muhtarlık önündeki kutuya bırakılan mektuplar, birikerek ortalığa saçılmaya başladı. İşlettiği kahvesi muhtarlık binasının yanında olan Ahmet Tepe, "Etrafa dağılan zarfları toplamaktan bıktım, artık bu işe bir çözüm bulunsun" dedi.
Büyükşehir Yasası ile belde belediyesi kapanan ve mahalleye dönüşen Salavatlı'da, PTT'nin dağıtım görevi de sonlandırıldı. PTT şubesi bulunan ancak dağıtıcısı olmayan mahalledeki vatandaşlara gelen resmi kurum ve kuruluş bildirimleri ile mektuplar, muhatapları tarafından alınmayınca bir kısmı postanede, bir kısmı da muhtarlık önünde birikti. Salavatlı'da posta dağıtım görevlisinin başka bir bölgeye alındığını belirten PTT Şubesi'nin yanında kahvehane işleten Ahmet Tepe, muhtarlık önünde 350- 400 civarında mektup biriktiğini söyledi.
Muhtarlık sürekli açık olmadığı için bina önüne konulan kutuya bırakılan zarfların her geçen gün arttığını söylenen Tepe, "2014 seçimlerinin ardından mektuplar dağıtılmaz oldu. Bankalardan ve diğer resmi kurumlardan gelen bildirim zarfları, muhtarlık önünde birikmeye başladı. İşyerim muhtarlık binasıyla yan yana olduğu için burada biriken ve etrafa dağılan zarfları toplamak bana düştü. Bu mektuplar içerisinde bankalardan ve resmi kurumlardan gelen tebliğler, telefon faturaları var. Bazı vatandaşlar, bunları zamanında alamadıkları için ceza yemek zorunda kalıyor. Mektupları toplamaktan bıktım, artık bu işe bir çözüm bulunsun" diye konuştu.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more