Reklamsız Sözcü

Samsun Haberi: DEAŞ şüphelisi Iraklı Samsun'da tutuklandı

DEAŞ şüphelisi Iraklı Samsun'da tutuklandı

android-time 15:55 1 Aralık 2016
DEAŞ şüphelisi Iraklı Samsun'da tutuklandı
DEAŞ şüphelisi Iraklı Samsun'da tutuklandı

SAMSUN'da terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu ve silahlı eğitim aldığı iddiasıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen Irak vatandaşı 22 yaşındaki Yusuf Ali Doham tutuklandı. 
Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları istihbarat çalışmada, Irak uyruklu Yusuf Ali Doham'ın terör örgütü DEAŞ üyesi olduğunu belirledi. Ekipler şüpheliyi yakalamak için soruşturma başlattı. Sürekli adres değiştirdiği belirlenen Doham, 3 gün önce Tekkeköy İlçesi 19 Mayıs Sanayi Sitesi'nde gündelik olarak bir işyerinde çalıştığı belirlendikten sonra yakalanarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Üzerindeki kimlik belgesinde 17 yaşında görünen Yusuf Ali Doham'ın yaşının daha büyük olduğu yönünde şüphe duyan polis, yaptırdığı kemik testinde Doham'ın 22 yaşında olduğunu belirledi.
Emniyet Müdürlüğü'nde 3 gün sorgulanan ve bugün adliyeye sevk edilen Yusuf Ali Doham savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more