Reklamsız Sözcü

Çanakkale Haberi: Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Operasyonun hedefi bir ülke veya kişi değil, terör örgütleridir (1)

Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Operasyonun hedefi bir ülke veya kişi değil, terör örgütleridir (1)

android-time 14:44 1 Aralık 2016
Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Operasyonun hedefi bir ülke veya kişi değil, terör örgütleridir (1)
Erdoğan'dan Fırat Kalkanı açıklaması: Operasyonun hedefi bir ülke veya kişi değil, terör örgütleridir (1)

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı harekatına ilişkin "Fırat Kalkanı operasyonunun hedefi de herhangi bir ülke veya kişi değil, sadece terör örgütleridir. Defalarca dile getirdiğimiz bu hususta hiç kimsenin şüphesi olmasın. Söylediklerimizi de kimse başka bir şekilde yorumlamasın, başka yere çekmesin" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen 30'uncu Muhtarlar Toplantısı'nda hitap etti. Fırat Kalkanı harekatının hedefinin, herhangi bir ülke veya kişi olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Fırat Kalkanı operasyonunun hedefi de herhangi bir ülke veya kişi değil, sadece terör örgütleridir. Defalarca dile getirdiğimiz bu hususta hiç kimsenin şüphesi olmasın. Söylediklerimizi de kimse başka bir şekilde yorumlamasın, başka yere çekmesin. Türkiye tek başına da kalsa terör örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir. Bu mücadelede batı ülkelerinden destek görmek bir yana tam tersine çok ciddi engellerle, engellemelerle karşılaşıyoruz" diye konuştu.

"ASKERİ MALZEME SATMAYACAKLARINI AÇIKLIYORLAR, BUNLAR ZAVALLI"

Avrupalı bazı firmaların, Türkiye'ye askeri malzeme satmayacaklarına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Avrupa'daki birtakım firmalar, ülkemize askeri malzeme satmayacaklarını açıklıyorlar. 'Kötü komşu, insanı hacet sahibi yapar' derler. Biz bu sancıları en başından itibaren yaşadığımız, hissettiğimiz için 14 yıldır kendi ayaklarımızın üzerinde durmamızı sağlayacak bir alt yapıyı kurmaya çalışıyoruz. Bunlar zavallı. Siz, bizim Çanakkale Destanı'nı okudunuz mu Artık Haçlı zihniyetleri tarih oldu. Yoksa bunu mu uyandırmak istiyorsunuz Böyle bir geri dönüş mü yapmak istiyorsunuz Eğer böyle bir teşebbüsün içerisindeyseniz, bu çok yanlış bir şey. Önce kendinizi bir test edin. Bu ülke, bir NATO ülkesidir. Bir NATO ülkesine karşı 'Biz böyle bir adımı nasıl atarız' diye kendinize bunu sorun. Ve yanlış yoldasınız. Kendinizi ciddi olarak test edip doğru yola gelin"

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more