Reklamsız Sözcü

Kilis Haberi: Fırat Kalkanı Harekatı 100'üncü gününde

Fırat Kalkanı Harekatı 100'üncü gününde

android-time 09:54 1 Aralık 2016
Fırat Kalkanı Harekatı 100'üncü gününde
Fırat Kalkanı Harekatı 100'üncü gününde

SURİYE'de sürdürülen 'Fırat Kalkanı Harekatı' 100'üncü gününe girdi. Harekatın 100'üncü gününde Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) El Bab'ın kuşatılmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 100 gündür yürütülen 'Fırat Kalkanı Harekatı'nda ÖSO güçleri, El Bab’ı kuzeyden ve batıdan kuşatmak için çaba sarf ediyor. Harekatın son durumuna ilişkin Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:
"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir. Karadağ bölgesinde; El Bab’ın kuzeyden ve batıdan kuşatılması hedefi kapsamında, muhalif unsurlar tarafından karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteği ile planlı harekat faaliyetlerinin icrasına devam edilmiştir. AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."
 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more