Reklamsız Sözcü

İzmir Haberi: Fırtına ve yağmur Tire'de hayatı zorlaştırdı

Fırtına ve yağmur Tire'de hayatı zorlaştırdı

android-time 15:46 29 Kasım 2016
Fırtına ve yağmur Tire'de hayatı zorlaştırdı
Fırtına ve yağmur Tire'de hayatı zorlaştırdı

EGE Bölgesi'nde dünden itibaren etkili olan sağanak yağmur ve şiddetli rüzgar, İzmir'in Tire İlçesi'nde de kendisini gösterdi. Çukurda kalan bazı ev ve işyerlerini su basarken, sıkışan trafik nedeniyle zor anlar yaşandı.
Tire ilçesinde şiddetli lodos fırtınası, yerini gök gürültülü sağanak yağmura bıraktı. Bugün sabah saatlerinde şiddetlenen yağmur kentte hayatı felç etti. Okullarına gitmek isteyen öğrenciler zor anlar yaşadı. Yoğun yağış yüzünden göle dönen ara sokakları kullanamayan sürücüler ana caddeleri tercih etti. Bazı trafik lambalarının da arızalanması nedeniyle trafik düğümlendi. Toplu Konut Sitesi'ndeki bazı evler ile çukurda kalan semtlerde ev ve işyerlerini su bastı.
Bahçesini su basan Ersan Kirazoğlu Sağlık Meslek Lisesi'nde birçok öğrenci mahsur kaldı. Türkiye'nin en büyük açık hava pazarı olarak bilinen salı pazarında ise çoğu esnaf sergi açamadı. İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, herkesin görevinin başında olduğunu belirterek, oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olduklarını söyledi.

 

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more