Reklamsız Sözcü

Adana Haberi: Hakim ve savcılar aşure dağıttı

Hakim ve savcılar aşure dağıttı

android-time 13:55 18 Ekim 2016
Hakim ve savcılar aşure dağıttı
Hakim ve savcılar aşure dağıttı

ADANA Adliyesi'nde Muharrem ayı dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı'nın organizasyonu ile 'Aşure Günü' düzenlendi. Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, adliyeye gelen vatandaşlar ile personel ve avukatlara kendi elleriyle aşure ikram etti.
Adana Adliyesi Ana Hizmet Binası'nda bulunan ve halkın vatandaşların tek bir birimden hizmet almalarını sağlamak amacıyla kurulan 'Ön Büro ve Danışma Masası Birimi'nde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen etkinliğe Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı vekilleri, hakim, Cumhuriyet savcıları, adliyede görev yapan personel ile çok sayıda kişi katıldı. Adliye yemekhanesinde hazırlanan aşure, 'Ön Büro ve Danışma Masası' biriminde kurulan masanın bir tarafına geçen Başsavcı Yeldan, Komisyon Başkanı Yılmaz ve başsavcı vekilleri tarafından hem personele hem avukatlara hem de adliyeye işlemlerini yapmaya ve hizmet almaya gelen vatandaşlara dağıtıldı.
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, geleneksel hale getirdikleri Adana Adliyesi Aşure Günü etkinliğini Muharrem ayının anlamına uygun olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularına katkı sağlamak amacıyla düzenlendiklerini söyledi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more