Reklamsız Sözcü

Halaçoğlu’ndan Bahçeli yorumu

MHP'li Yusuf Halaçoğlu: Mutabakattan sonra çok kişinin güvendiği dağlara kar yağdı.

android-time 13:47 2 Aralık 2016
Halaçoğlu’ndan Bahçeli yorumu
MHP'li Yusuf Halaçoğlu: Mutabakattan sonra çok kişinin güvendiği dağlara kar yağdı.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son görüşme sonrasında yaptıkları ortak açıklamaya tepki gösterdi. Halaçoğlu, “Kim hangi akılla partili cumhurbaşkanlığına onay veriyor? Mutabakattan sonra herhalde çok kişinin güvendiği dağlara kar yağdı” ifadelerini kullandı.

FOTO:İHA - Bahçeli, dün Binali Yıldırım ile biraraya gelmiş ve yeni anayasa taslağı için 'tamam' demişti.

FOTO:İHA – Bahçeli, dün Binali Yıldırım ile biraraya gelmiş ve yeni anayasa taslağı için ‘tamam’ demişti.

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün Çankaya Köşkü’nde anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi konusundaki görüşmelerinin ardından MHP ile mutabık kaldıkları metnin haftaya Meclis’e sunulacağını açıkladı. Gelişmeleri değerlendiren ve daha önce Başkanlık teklifinin Meclis’e gelmesi halinde milletvekilleri Ümit Özdağ, Nuri Okutan, Seyfettin Yılmaz ve İsmail Ok ile birlikte ‘hayır’ oyu kullanacaklarını açıklayan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, tepkilerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fırat Kalkanı ile ilgili olarak birkaç gün arayla yaptığı açıklamalara atıfta bulunan ve bu yönde sosyal medya hesabından paylaşım yapan Halaçoğlu, şunları yazdı: “Bu kişiyi mi başbakansız cumhurbaşkanı, yani başkan yapacağız? Kim hangi akılla partili cumhurbaşkanlığına onay veriyor? Bugünkü mutabakattan sonra herhalde çok kişinin güvendiği dağlara kar yağdı. Sosyal medyada döktürenler şimdi ne diyor merak ediyorum. Yarın HDP’liler evet diyecek. MHP ‘hayır’ dese de bir anlamı olmayacak.” (DHA)

İLGİLİ HABERBahçeli'nin geçmişteki 'başkanlık sistemi' sözleri yeniden gündem olduBahçeli'nin geçmişteki 'başkanlık sistemi' sözleri yeniden gündem oldu
Son güncelleme: android-time 14:4602.12.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more