Reklamsız Sözcü

Kütahya Haberi: İlkokulda eski eşya sergisi

İlkokulda eski eşya sergisi

android-time 16:44 1 Aralık 2016
İlkokulda eski eşya sergisi
İlkokulda eski eşya sergisi

KÜTAHYA'deki bir ilkokulda öğrencilerin evlerinden getirdikleri, aralarında antikaların da olduğu eski eşyalarla sergi açıldı.
80'inci Yıl Özel İdare İlkokulu'nda '4'üncü Sınıflar Minik Yürüklerle Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz' adlı proje kapsamında eski eşyalarla sergi düzenlendi. Öğrencilerin evlerinden 600'e yakın eşyalarla açılan sergi ilgi gördü. Projeyi hazırlayan öğretmenlerden Songül Küreci serginin 6 Aralık tarihine kadar açık tutulacağını söyledi. Küreci projeyle ilgili şu bilgileri verdi:
"Bir öğrencim ders kitabında gördüğü eşyalardan bazılarının kendi evlerinde de olduğunu söyledi. Ben de bunardan bir tanesini okula getirmesini söyledim. Ertesi gün öğrencim evindeki 85 yıllık olan bir heybeyi sınıfa getirdi. Öğrencilerime bunun ne olduğunu, ne işe yaradığını sorduğumda sadece 3 öğrenci yanıt verdi. Bunun üzerine 4'üncü sınıf öğretmenlerimizle birlikte okulda eski eşyalarla sergi açmaya karar verdik. Öğrencilerimiz ve öğretmenler, evlerinden giyimden ev eşyalarına, ocaktan radyolara, ütülerden paralara ve el fenerlerine kadar 600'e yakın eşya getirdi. Sergimiz öğrencilerimiz ve veliler tarafından ilgiyle karşılandı. Diğer okullardan da sergimizi gezmeye gelenler oluyor."

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more