Reklamsız Sözcü

İzmir Haberi: İzmir Otoshow başladı

İzmir Otoshow başladı

android-time 15:18 18 Ekim 2016
İzmir Otoshow başladı
İzmir Otoshow başladı

OTOMOBİL tutkunları 6 gün boyunca İzmir'de buluşacak. TÜYAP tarafından bu yıl ilk kez 'Fuar İzmir'de düzenlenen 'İzmir Otoshow Otomobil Ticari Araçlar Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı' açıldı. Otomotiv ve fuarcılık sektörünün temsilcileri, Fuar İzmir'in ülkenin en önemli yatırımlarından biri olduğuna dikkat çekerek geleceğe yönelik umut dolu mesajlar verdi.
Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük fuarcılık tesislerinden Fuar İzmir, önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. TÜYAP tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve Otomotiv Distribütörleri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen 'İzmir Otoshow Otomobil Ticari Araçlar Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı' ziyaretçilerini bekliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan fuarın açılış töreninde yaptığı konuşmada, OTOSHOW gibi önemli bir fuarın kentin yeni fuar alanında yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek şöyle dedi:
"İzmir'in tarihinde gelişmesine sebep olan ve İzmir'i İzmir yapan liman kenti olmasıydı. Cumhuriyet'le birlikte liman kenti hüviyetine fuar kenti olma özelliğini kattı. Şimdi ihtisas fuarlarımız da var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu, İzmir için önemli adımlar atarak ihtiyacımız olan alanı bize kazandırdı."
Fuarın hem bölgeye, hem de ülke geneline hitap edeceğine inandığını kaydeden Aydoğan "Bu fuarın ileriye dönük, İzmir'e fayda sağlayacağına ve İzmir’in yerli otomobil üretimine öncülük yapacağına inanıyorum" diye konuştu.
ÜLKENİN EN ÖNEMLİ YATIRIMI
TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, İZFAŞ'la yapılan işbirliği çerçevesinde yeni bir fuarla İzmir’e ve Ege Bölgesi’ne hizmet vereceklerini belirterek "Bu fuar merkezi ülkemizin en önemli yatırımı. Burayı İzmir’e ve fuarcılık sektörüne kazandırdıkları için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum" dedi. Ersözlü, OTOSHOW'un otomobil tutkunlarına keyifli anlar yaşatacağını vurgulayarak, şehrin ekonomik dinamiklerine katkı sağlayacak yeni fuarlar kazandırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Sekreteri Hayri Erci ise "Bugün yepyeni bir yerde, muhteşem tesiste fuarımızı ilk defa gerçekleştiriyoruz. Düzenli olarak TÜYAP ile ortaklaşa bu fuara devam edeceğiz" diye konuştu.

 

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more