Reklamsız Sözcü

Tekirdağ Haberi: Kar maskeli soyguncular içki ve sigara çaldı

Kar maskeli soyguncular içki ve sigara çaldı

android-time 17:04 30 Kasım 2016
Kar maskeli soyguncular içki ve sigara çaldı
Kar maskeli soyguncular içki ve sigara çaldı

Murat YAYIN/ MALKARA(Tekirdağ),(DHA) TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi'nde kar maskesi ile yüzlerini kapatan iki hırsız, girdikleri iki büfeden 25 bin lira değerinde içki ve sigara çalıp kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarının görüntülediği hırsızları yakalamak için jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.
Malkara'da Hakan Oturmaz ile Hasan Yaman'ın Yenidibek ve Teteköy mahallelerinde bulunan büfeleri dün gece kimliği belirsiz 2 kişi tarafından soyuldu. Sabah karşı yüzlerine kar maskesi takan iki hırsız, işyerlerinin kapı kilitlerini kırdıktan sonra içeriye girerek, büfelerden yaklaşık 25 bin lira değerinde sigara ve içkiyi alarak kayıplara karıştı. Büfedeki bir güvenlik kamerasını görüp yönünü değiştiren hırsızlar, fark etmedikleri ikinci kamera tarafından saniye saniye görüntüler.
Büfesini saat 02.00 sıralarında kapatarak evine gittiğini ifade eden Hakan Oturmaz, "Hava çok soğuktu, yollarda kimse yoktu. Ama bizi takip eden birileri varmış demek ki. Biz eve girdik onlar etrafı kesip dükkanımıza girmişler. Sabah işyerime geldiğimde şok geçirdim. Hemen dükkanımıza gidip kamera kayıtlarını incelemeye aldık. Adamlar profesyonel şekilde çalışmış. İş yerimin girişindeki güvenlik kamerasının görüntüsünü bozmak için ters çevirmeye çalışmışlar. Beceremeyince tek eliyle kapamaya çalışıyorlar. Ne var ne yok alıp gitmişler. Şu anda satacak elimizde tekel malı bile kalmadı, hepsini almışlar. Diğer komşu köyümüzde de bir iş yerine girmişler. Yaklaşık zararımız 25 bin lira civarında. Hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyoruz" dedi.
Güvenlik kamerası kayıtlarının yanı sıra büfede parmak izi incelemede yapan Jandarma ekipleri, hırsızlıkla ilgili başlattıkları soruşturmayı sürdürüyor.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more