Reklamsız Sözcü

Muş Haberi: Kar olmayınca asfaltta şampiyonaya hazırlanıyorlar

Kar olmayınca asfaltta şampiyonaya hazırlanıyorlar

android-time 11:14 29 Kasım 2016
Kar olmayınca asfaltta şampiyonaya hazırlanıyorlar
Kar olmayınca asfaltta şampiyonaya hazırlanıyorlar

MUŞ'ta bu yıl yağan karın hemen erimesi nedeniyle Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'na hazırlanan Muş Alparslan Kayak ve Doğa Severleri Kulubü sporcuları, antrenmanlarını tekerlekli kayakla asfalt üzerinde yapıyorlar.
Muş Alparslan Kayak ve Doğa Severleri Kulubü sporcuları, 20 Şubat'ta yapılacak olan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonasına Muş'ta asfalt üzerinde hazırlanıyor. Karın olmaması nedeniyle çareyi aslaft üzerinde tekerlekli kayakla antrenman yapmakta bulan sporcular, şampiyonada iddialı olduklarını söylediler. Kulüplerinde çok başarılı sporcuların olduğunu vurgulayan antrenör Veysel Oğlağo, "Milli takıma Muş'tan bir çok sporcu kazandırdık. 8 yıl üst üste Avrupa’da birinciliği kimseye kaptırmayan milli kayakçı Sabahattin Oğlağo gibi başarıdan başarıya koşan kayakçılarımız var. Sabahattin Oğlağo, şimdi Kayaklı koşu milli takımın antrenörlüğünü yapıyor. Bir taraftan alt yapıda bulunan sporcularımızı yarınlara hazıryoruz. Diğer taraftan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'na hazırlanan ekibimiz var. Kar olmadığı için sporcularımız antrenmanlarını yaz sezonunda olduğu gibi tekerlekli kayakla asfalt üzerinde yapıyor. Kulübümüzde 30 kayakçı, haftada 5 gün antrenman yapıyor. Kayaklı Koşuda hedefimiz Türkiye'de ve olimpiyatlara başarılı olmak" diye konuştu.
Muşlu sporcular Aysun Argun ve Ayşenur Yıldırım da karsızlığa rağmen asfalt üzerinde çalışıp en iyi dereceyi elde edeceklerini söylediler.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more