Reklamsız Sözcü

Zonguldak Haberi: Karabük'te FETÖ şüphelisi 12 kişi adliyede

Karabük'te FETÖ şüphelisi 12 kişi adliyede

android-time 14:35 1 Aralık 2016
Karabük'te FETÖ şüphelisi 12 kişi adliyede
Karabük'te FETÖ şüphelisi 12 kişi adliyede

KARABÜK'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında askeri personel ve öğretmenlerin de bulunduğu 12 kişi adliyeye sevk edildi.
Karabük Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ve İstihbarat Şube ekipleri, 10 gün önce Karabük ile birlikte İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Zonguldak, Şanlıurfa, Bitlis ve Bingöl'de 15 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonlarda 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, 2013 yılında ortaokullarda okuyan başarılı öğrencileri örgüt evlerine yönlendirip askeri liseleri gitmelerini telkin ettiği ve sınav sorularını verip bu öğrencilerin TSK'ya yerleştirilmesi faaliyetlerini yürüttükleri ileri sürüldü.
Karabük'te görevli emniyet müdürlerinin sözde 'imamı' olduğu değerlendirilen 37 yaşındaki A.G. ile komiser rütbesindeki personelin sözde 'imamı' olduğu değerlendirilen 34 yaşındaki Ş.Ö. de bir evde yakalandı. Emniyette işlemleri tamamlanan daha önce mesleklerinden ihraç edilen aralarında askeri personel ve öğretmenlerin bulunduğu 12 kişi adliyeye sevk edildi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more