Reklamsız Sözcü

Zonguldak Haberi: 'Karaelmas'ın Çocukları Sevgi ile Büyüyor' projesi

'Karaelmas'ın Çocukları Sevgi ile Büyüyor' projesi

android-time 16:55 18 Ekim 2016
'Karaelmas'ın Çocukları Sevgi ile Büyüyor' projesi
'Karaelmas'ın Çocukları Sevgi ile Büyüyor' projesi

ZONGULDAK Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün, 'Karaelmas'ın Çocukları Sevgi ve Bilgiyle Büyüyor' projesi kapsamında, sevgi evleri ve yurtlarda kalan çocuklar için piknik düzenlendi.
Devrek İlçesi’ne bağlı Çaydeğirmeni Beldesi’ndeki mesire alanında düzenlenen pikniğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlar ve sevgi evlerinde kalan 70 kadar çocuk katıldı. Çocukların topluma kazandırılması, iş birliği içerisinde sevgi bağlarının güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen piknikte suça sürüklenen bazı çocuklar ve aileleri de yer aldı. Şapka ve tişort dağıtılan çocuklar, polislerle birlikte futbol, voleybol, basketbol oynayıp uçurtma uçurdu. Gün boyu eğlenen çocukların etkinliği mangal ziyafeti ile sona erdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, projeyi gerçekleştiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne teşekkür ederek, "Burada çocuk ve polis arasındaki kaynaşmayı sağlamak istedik. Sporla çocukların topluma uyumu, sporla rehabilitasyonlarını sağlamayı amaçladık. Çocuklar hem eğlendi, hem de birbirleriyle, polis ağabeyleri, ablalarıyla kaynaştı. Topluma uyum süreçleri de burada paylaşarak bir nebze sağlanmış oldu" dedi.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more