Reklamsız Sözcü

Kayseri Haberi: Kayseri’de 11 kişi sobadan zehirlendi

Kayseri’de 11 kişi sobadan zehirlendi

android-time 09:49 30 Kasım 2016
Kayseri’de 11 kişi sobadan zehirlendi
Kayseri’de 11 kişi sobadan zehirlendi

KAYSERİ’de sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 11 kişi hastanede tedaviye alındı.
Merkez Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi’inde oturan Ayşenur Arslan (29), bu sabaha doğru kömür sobasından sızan gazdan zehirlendiklerini anlayarak, sağlık ekiplerine bildirdi. Gelen 112 Acil sağlık görevlileri, kadını ve oğlu Mustafa Deniz Arslan’ı (3) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Aynı saatlerde Fatih Mahallesi’nde de sobadan zehirlenen İkra Savur (1) ve Elif Nur Can (3) hastanede tedaviye alındı.
Merkez Kocasinan ilçesi Kayabaşı Mahallesi’nde bu sabah meydana gelen olayda ise, Osman Efe (1), Ömer (6) ve Kübra Yıldız (2) sobadan sızan gazdan zehirlendi. Yıldız ailesinin ihbarı üzerine gelen sağlık ekipleri 3 kardeşi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.
Bünyan ve Talas İlçesi’nde de dün gece sobadan sızan gazdan zehirlenen Kıymet Erkılıç (29) oğlu Emirhan Erkılıç (4) ile Sevil Kuzan (32) ve Ayşegül Kuzan (30) ambulanslarla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Zehirlenen 11 kişinin genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, tedavileri sürüyor.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more