Reklamsız Sözcü

Bingöl Haberi: Kılıçdaroğlu'nun kardeşine kesin ihraç talebi (2)

Kılıçdaroğlu'nun kardeşine kesin ihraç talebi (2)

android-time 22:47 30 Kasım 2016
Kılıçdaroğlu'nun kardeşine kesin ihraç talebi (2)
Kılıçdaroğlu'nun kardeşine kesin ihraç talebi (2)

CELAL KILIÇDAROĞLU CHP'DEN İSTİFA ETTİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesinin ardından partisinden istifa ettiğini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapa Celal Kılıçdaroğlu, "FETÖ'nün Didim Belediyesi ile olan ilişkisini ortaya çıkarmak için yaptığım yürüyüşten kaynaklı CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl beni kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiş. Onur duydum. Çünkü ben mücadelemde haklıyım ve haklılığım ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır" dedi.
Karara tepki gösterdiği için istifa ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, "CHP Genel Merkezi, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, FETÖ'ye ve yardakçılarına karşı duran, ülkesine, milletine, partisine bağlı olan beni disipline sevk etmiş ancak FETÖ'nün belediyeler imamı olduğu kesinleşen Erkan Karaaslan ile içli dışlı olan, CHP'ye 2014 yerel seçimlerden 3 ay önce kayıt ettirilmiş olan, siyasi geçmişi belli olmayan, FETÖ'cülerle kol kola olan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ı içine sindirebilmiş. Böyle bir kişiyi içine sindirebilen bir parti ile benim zaten işim olmaz" dedi.
"CHP TALİMATI PENSİLVANYA'DAN MI ALIYOR"
CHP yönetiminin Atatürk'ün ını kaldırıp çöpe atanı değil, bunu açığa çıkaranı partiden attığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Atatürk anıtını söküp Didim Belediyesi çöplüğüne atan Deniz Atabay'ı değil, beni partiden atıyor. FETÖ'nün okullarına yardım eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı değil, Atatürkçü vatanına milletine sadık Birgül Ayman Güler'i atıyor. Ve daha neler neler… Bunca olanlardan sonra aklıma gelen soru şu; acaba CHP Genel Merkez yöneticileri beni ve Atatürkçüleri partiden atmak için talimatı Pensilvanya'dan mı alıyor Bu saatten sonra ben zaten CHP'de durmam. Hiç zahmet etmesinler, istifamı veriyorum" açıklamasında bulundu.

 

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more