Reklamsız Sözcü

Trabzon Haberi: KTÜ’de öğrencilerden Beştepe'de Akademik Yıl açılışına katılan rektöre tepki eylemi

KTÜ’de öğrencilerden Beştepe'de Akademik Yıl açılışına katılan rektöre tepki eylemi

android-time 18:19 18 Ekim 2016
KTÜ’de öğrencilerden Beştepe'de Akademik Yıl açılışına katılan rektöre tepki eylemi
KTÜ’de öğrencilerden Beştepe'de Akademik Yıl açılışına katılan rektöre tepki eylemi

TRABZON Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi grubu üyeleri, Ankara'da Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katılan Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal'a tepki için eylem düzenledi.
KTÜ Öğrenci Kolektifi mensubu yaklaşık 40 öğrenci, Ankara Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katılan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’a tepkilerini dile getirmek için, özel güvenlik ve çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı Rektörlük önünde biraraya geldi.
Grup adına açıklama yapan öğrencilerden Seçil Yağmur Muti, "Üniversiteler, bilimi, aklı, sanatı, doğayı savunan, emekten yana olan üniversitelilerin yaşam alanıdır. Üniversiteler biat edenlerin değil; sıralarda, amfilerde bilim üreten, yasakları delerek üniversite salonlarında etkinlik gerçekleştiren üniversitelilerindir" dedi.
Ardından öğrenci grubu KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’a tepkileri dile getirmek için de ilginç bir yola başvurdu ve üzerinde, 'Saray', 'Öğrenci', 'İşçi', 'Bilim' ve 'Sanat' yazan kutuları tek tek açarak Rektör Prof. Dr. Baykal’ın ını bulmaya çalıştı. 'Saray' yazılı kutunun içinden Rektör Baykal'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte görüldükleri ın çıkması sonrasında da öğrenciler eylemi sonlandırarak dağıldı.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more