Reklamsız Sözcü

Manisa Haberi: Manisa'da balık tezgahları doldu

Manisa'da balık tezgahları doldu

android-time 17:49 1 Eylül 2016
Manisa'da balık tezgahları doldu
Manisa'da balık tezgahları doldu

MANİSA'da, av yasağının sona ermesiyle birlikte pazarda balıkçı tezgahları doldu. Perşembe Pazarı'nda hamsi ve sardalya 7 liradan satılırken, vatandaşların balığa ilgisi pazarcıları sevindirdi.
Avlanma yasağının sona ermesiyle balık sezonu açıldı. Denizlere açılan teknelerin bol balıkla dönmesi, Manisa'daki balıkçı tezgahlarına da yansıdı. Manisa'da Perşembe Pazarı'nda balık tezgahları Ege Denizi'nden gelen balıklarla doldu. Balıkçılar, "Derya kuzuları geldi" diye bağırarak müşteri çekmeye çalışırken uzun süredir balık yemeyen vatandaşlara ise tezgahlara yöneldi. İlk gün hamsi ve sardalyanın kilosu 7, çipura ve levrek 20, palamudun kilosu ise 10 liradan satıldı. Balığın bu sene bol olduğunu dile getiren balıkçılar, geçen seneye göre fiyatların değişmediğini söyledi.
Balık satıcısı Ayhan Acar, "Sezonu açtık, bu sene daha çok umutluyuz. Birkaç gün içinde tezgahlarda daha çok balık olacak. En çok satılan hamsi oluyor. Her şeye zam oluyor ama balığa yok. Herkesi pazara taze balık almaya bekliyoruz" dedi.

DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more